Spojení moderní techniky s osvědčenými výrobními postupy a materiály

Čím dál častěji střechy tuzemských novostaveb zdobí pravé pálené tašky. Není ostatně divu - keramická krytina dokáže elegantně spojit neotřelý moderní design se zavedenými principy, které poctiví čeští řemeslníci využívají už odnepaměti. Žádný jiný materiál nemůže nabídnout takovou spolehlivost, dlouhou životnost a trvalou krásu jako pravá česká hlína.

Zdroj: Tondach
Nová doplňková taška Samba 11 - taška větrací pro připojení hřebene v povrchové úpravě glazura Amadeus černá, červená a hnědá. Zajišťuje ještě lepší odvětrání, šetří náklady a perfektně ladí se základní taškou.

Široký sortiment je nejlepším základem pro správný výběr krytiny

Když chcete umocnit moderní dojem nové střechy, sázkou na jistotu jsou polomatné engobované nebo vysoce lesklé glazované tašky. Jejich unikátní hladký design vzniká už při výrobě, při nástřiku směsí barevných jílů a oxidů železa na tašku po jejím vyražení z formy a vysušení. Obě povrchové úpravy jsou k dispozici hned v několika odstínech. Čeští zákazníci však v poslední době preferují pro své nové domy hlavně tmavší odstíny, díky kterým je střecha výrazná a působí luxusně.

Stálý vývoj technických vylepšení a designových novinek

Tondach dlouhodobě modernizuje své výrobní technologie i závody a investuje do vývoje produktů. Mezi poslední novinky patří doplňková taška posuvná větrací pro připojení hřebene, která zajistí účinnější odvětrání střešního pláště. Díky jednodušší pokládce ušetří čas i náklady.

Zdroj: Tondach
Kapela Keramorchestr hraje na hudební nástroje vyrobené z pálených tašek Tondach.

Pálené tašky hrají u Keramorchestru první housle

Že má pálená krytina od firmy TONDACH všestranné využití a nabízí prostor pro inovaci dokazují nejen rekonstrukce a moderní novostavby po celé republice, ale i kapela Keramorchestr. Její hudební nástroje, které jsou vyrobené z keramických tašek, už nyní figurují i v české knize rekordů jako naprostý unikát na hudební scéně. Petr Pavlinec, konstruktér, cimbalista a vedoucí kapely, nápad na jejich zpracování dostal poté, co uslyšel krásný zvonivý zvuk kvalitních tašek při akustické zkoušce přímo v Hranicích.

Více o střešní krytině Tondach naleznete na stránkách výrobce v sekci produkty Tondach.