Letošní ročník je věnován stoletému výročí založení Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně a vzniku Svazu školkařů České republiky. Projekt vznikl ve spolupráci se spolkem pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ, z.s. Ústředními tématy tak budou stoletá výročí, česká krajina a léčivé byliny. Právě podtitulem letošní výstavy je „Léčivá síla semen“. V hlavním pavilonu A se dozvíte, které rostliny se u nás pěstují pro plody a semena a jak se dále využívají a zpracovávají. Výstavu zkrátka zažijete všemi smysly – prověříte svůj zrak a znalosti při poznávání semen, přičichnete k čerstvě vydestilovaným silicím z léčivých rostlin, ochutnáte vylisovaný olej z plodů a semen, hmat zapojíte při procházce bosou stezkou a váš sluch potěší poslech hudby v relaxační zóně.

Pavilon B bude patřit darům naší země. Zde bude k dispozici pěstitelská poradna a expozice Českého zahrádkářského svazu a Svazu školkařů ČR. Degustace vín za doprovodu cimbálové muziky si návštěvníci vychutnají v pavilonu E, kde bude umístěna výstava Víno a umění, realizována ve spolupráci s Unií výtvarných umělců Olomoucka a s podporou Vinařského fondu. Oranžerie ve Smetanových sadech nabídne expozici Rozkvetlá řemesla, módní přehlídku a zajímavé workshopy.

Ve výzkumnou laboratoř rostlin se promění Pavilon H, který svou populárně-naučnou expozicí nadchne všechny nejenom vědce, ale i širokou veřejnost. Svět vědy a výzkumu doplní výstava fotografií s názvem Neviditelné houby od Hany Martínkové.

Flora Olomouc je otevřena od 9 do 18 hodin. Hlavní expozici bude možno vidět také v rámci jedinečné večerní prohlídky, která nabídne návštěvníkům kouzelnou atmosféru letního večera. Večerní komentovaná prohlídka se uskuteční v pátek 16. srpna od 20 hodin a povede ji sama autorka Pavlína Švecová.

Další expozice v pavilonech doplní Letní zahradnické trhy, předváděcí akce a workshopy, odborné přednášky a bohatý kulturní program v celých Smetanových sadech. Navštivte také naše exotické sbírkové skleníky a objevte poklady rozária a botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc a botanické zahrady Univerzity Palackého v Olomouci. 

FLORA OLOMOUC 2019 15. – 18. srpna 2019          

- výstava otevřena od 9 hodin do 18 hodin.
- vstupenky lze koupit na místě i online zde
- místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, pavilony A, B, C, E, G, H, oranžerie a Smetanovy sady


ZDROJ: PR článek společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s.