Významná regionální společnost, která byla založena na podzim 1994 jako dceřiná firma švýcarské společnosti Transco SÜD Internationale Transporte AG, poskytuje servis v oblasti mezinárodní kamionové dopravy, spedice, skladování či celních služeb v Děčíně, Praze a Olomouci. Firma zabezpečuje rovněž leteckou, námořní i nadrozměrnou přepravu.

TRANSCO BOHEMIA JE DĚČÍNSKÝM PATRIOTEM

I přes fakt, že Transco Bohemia má zavedenou pobočku v Praze, je děčínským patriotem a sídlo zůstává na severu Čech.     „Jsme rádi, že se můžeme podílet na rozvoji regionu. Společnost se v této souvislosti dlouhodobě podílí za podpoře sportovních lokálních aktivit, kdy spolupracuje mimo jiné s basketbalovým týmem BK Děčín. Obdobně Transco Bohemia podporuje Zámek Děčín či Husův sbor,“ informoval jednatel společnosti Milan Houštecký. Před 25 lety firma začínala na zelené louce a jejím hlavním zákazníkem były děčínské Kovohutě. Společnost zpočátku vedl Dieter Heinze.

Dnes má stovky zákazníků v České republice i v západní i východní Evropě. Firma je dceřinou společností švýcarského holdingu Transco AG, které má své pobočky po celém kontinentu.

Zdroj: TRANSCO Bohemia, s.r.o.

ŠIROKÁ PŮSOBNOST

V Děčíně má Transco Bohemia k dispozici téměř 20 nákladních aut, další pobočky jsou v Jažlovicích u dálnice D1 a v Olomouci.

 „Jako firma středního rozsahu se 40 pracovníky – řidiči, skladníky, technicko-hospodářskými pracovníky a dispečery – můžeme našim zákazníkům nabízet řešení přímo na míru, přesně dle jejich požadavků. S každým klientem si nastavíme takové procesy, které mu budou vyhovovat,“ doplnil Milan Houštecký.Transco Bohemia drží certifikáty ISO 14001 a ISO 9001 – management kvality a životního prostředí.

Společnost nabízí své služby i v režimu ADR, tedy za podmínek, za kterých lze přepravovat nebezpečný náklad.

Každý z dispečerů má přiděleno určité portfolio zákazníků, takže je o všech procesech informovaný od A do Z. Vždy má tedy zákazník jen jednu kontaktní osobu, která pro něj zabezpečuje veškerý servis. Nemůže se tedy stát, že někdo něco neví, protože to dělá kolega.

KARIÉRA

Pro plánovanou expanzi Transco Bohemia do oblasti Západních Čech, Jižních Čech a Jižní Moravy hledá management nové kolegy s praxí ze spedice.

Zároveň poptává i kolegy speditéry pro posílení stávajících poboček.

Autor: Tomáš Prchal

Zdroj: TRANSCO Bohemia, s.r.o.

http://www.transco-logistika.cz/firma/