Pane Haso, představte prosím firmu TRIDO těm, kteří o ní ještě neslyšeli?

Společnost TRIDO má na trhu výraznou pozici v oblasti automatických dveří, garážových a průmyslových vrat. Od ostatních firem z oboru se lišíme tím, že se zaměřujeme na atypickou výrobu a řešení netradičních technických problémů. Základ sice tvoří standardní výrobky jako u ostatních firem, ale denně řešíme velké množství atypických zakázek podle přání zákazníků. Například v těchto dnech montujeme výsuvné stěny do indiánského puebla pro nové představení Vinnetou ve Westernovém městečku v Boskovicích.

Jaké speciální zakázky máte za sebou?

Vývoj a výroba atypických výrobků je naše významná přidaná hodnota. Dělali jsme speciální karuselové dveře pro Českou národní banku. Specifické byly i automatické dveře přímo v gigantických vratech pro pavilon P brněnského výstaviště. Unikátní vrata jsme dělali i v Praze na Chodově do největšího obchodně servisního střediska Mercedes. Ve všech uvedených případech bylo zadání investora takové, že si s tím jiné firmy nedokázaly poradit.

Vraty pro pavilon P BVV projede i loď.Zdroj: www.trido.cz

Co je u vás nového?

Koncem léta 2018 postihl náš výrobní areál devastující požár a vypadalo to, že ukončí život firmy. Díky obrovskému úsilí a loajalitě všech zaměstnanců, výrazné pomoci dodavatelů, spolupracujících firem a zákazníků, jsme následky požáru přestáli, a výrobu během krátké doby obnovili. Firma nyní dosahuje vyšších výkonů než před požárem. Ekonomické dopady požáru nás sice ještě stále provázejí, ale jsme si jisti, že se i s nimi časem vyrovnáme.

Sídlo firmy, showroom a výrobní areál TRIDO v Blansku.Zdroj: www.trido.cz

Paní Hasová, TRIDO letos slaví 25. výročí. Připomeňte, jak to všechno začalo?

Firmu jsme založili společně s manželem v roce 1995. Začínali jsme v Kotvrdovicích, v pronajaté garáži se třemi lidmi. V úvodu jsme nabízeli pouze automatické dveře do bank a hotelů. Když přišla expanze výstavby čerpacích stanic, rozšířili jsme sortiment firmy o průmyslová vrata. Ke garážovým vratům to pak byl už jen malý krůček.

Zdroj: www.trido.cz

Jak jste se tedy posunuli?

Začátku jsme kupovali průmyslová vrata v Holandsku. To se ale ukázalo jako nevhodné. Na náhradní díly pro akutní opravy jsme čekali tři týdny. Bylo jasné, že pokud chceme mít spokojené zákazníky, musíme vzít iniciativu do vlastních rukou. Nakoupili jsme všechny díly potřebné pro opravy a pak zjistili, že z nich můžeme začít vyrábět vrata sami. S rychlými dodacími lhůtami!

O co je největší zájem? Jsou vaše výrobky pro každého?

Určitě o garážová vrata, ta nám dělají největší produkci. Vyrábíme od základních modelů až po unikátní, či exkluzivní provedení pro náročné. Děláme vrata vždy na míru, jaká si zákazník představuje. Záleží, s jakou představou zákazník přijde a kolik chce do svých představ investovat. Neznáme spojení, „To nejde". Pokaždé se snažíme zákazníkovi vyjít vstříc a nabídnout mu vhodné řešení.

Vaši zákazníci určitě nejsou jen z České republiky?

Český trh je samozřejmě dominantní, ale třicet procent naší produkce vyvážíme. Převážně na západní trhy. Očekáváme, že toto číslo bude v budoucnu ještě růst.

Kolik lidí momentálně zaměstnáváte?

K dnešnímu dni je to přibližně 160 lidí. Snažíme se jim vytvářet ty nejlepší možné podmínky pro jejich seberealizaci. Díky tomu jsou u nás spokojení a mnozí zde pracují dlouhá léta. I přes dvacet let.

Zdroj: www.trido.cz

Když se zákazník rozhodne objednat váš výrobek, jak má postupovat?

Kdo nás chce oslovit, najde vše na webu www.trido.cz. Zákazníci se mohou přijít podívat i osobně do našeho showroomu v Blansku. Pobočky máme i v Praze, Plzni a Opavě. Ale to není vše. Po celé republice máme cca 200 regionálních zástupců pro prodej, montáž a servis našich garážových vrat.

TRIDO, s.r.o.
Na Brankách 3
678 01 Blansko
tel.: 516 527 211
e-mail: trido@trido.cz
www.trido.cz