Atraktivní podívanou slibuje hned tento víkend 16. a 17. června 2018. Na náměstí Svobody proběhne v sobotu 16. června tradiční Den s integrovaným záchranným systémem a zároveň bude po oba dny město hostit krajskou soutěž profesionálních a dobrovolných hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje v požárním sportu. Na městském stadionu a v areálu Integrovaného výjezdového centra (IVC) ve Frýdecké ulici změří hasiči síly v divácky atraktivních disciplínách, jako je požární útok s vodou, běh na 100 metrů s překážkami, výstup do 4. patra cvičné věže IVC nebo štafeta 4 x100 metrů s překážkami. V rámci akce proběhne v sobotu 16. června v IVC od 8.00 do 12.00 den otevřených dveří.

Den s integrovaným záchranným systémem

Soutěž hasičů v požárním sportu doprovodí v sobotu dopoledne divácky atraktivní Den s integrovaným záchranným systémem. Oblíbená akce, během níž mohou příchozí nahlédnout pod pokličku náročné práce složek IZS, se uskuteční na náměstí Svobody od 10.00 do 12.00. Prostřednictvím jednotlivých stanovišť se můžete seznámit s profesí hasičů, policistů, strážníků městské policie, záchranářů a celníků. Vítaným zpestřením bude hned v úvodu akce ukázka služební kynologie, během níž policisté předvedou, jaké kousky zvládají jejich služební psi.

 „Chtěla bych poděkovat všem složkám IZS, že jdou do toho s námi znovu. Chceme každým rokem oživit Den s IZS nějakou zajímavou novinkou, o niž se letos postará celní správa, která přiveze do Třince mobilní velkokapacitní rentgen. Určitě se na náměstí bude na co dívat, tak si ani tentokrát nenechte Den s IZS ujít,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Zdroj: zadavatel inzerce

Kromě rentgenu nebude na stanovišti celníků chybět ani psí pomocník speciálně vycvičený na vyhledávání drog nebo tabáku. Lákavý program chystají také hasiči, kteří zapojí menší i větší děti do soutěží spojených s jejich profesí. Svou práci na náměstí představí také záchranáři, za jejichž asistence si budete moci vyzkoušet první pomoc a ošetřit různé druhy zranění. Zajímavé informace a aktivity představí také Městská policie Třinec.

Třinec bude pulsovat i v dalších týdnech. Ve dnech 20. až 22. června bude žít celé město Třineckou olympiádou dětí a mládeže https://todam.majday.cz/ a v sobotu 23. června zaplní náměstí Svobody festival gastronomie, barmanství a dobré zábavy s názvem 3nec GastroShow https://3necgastroshow.cz/#festival.

Třinecké kulturní léto

K prázdninovým měsícům v Třinci už neodmyslitelně patří multižánrový festival s názvem Třinecké kulturní léto, celoměstská hra pro děti Prázdniny v 3nci, letní kino či Přehlídka národnostních menšin.

 Zdroj: zadavatel inzerce

Šňůra plná akcí odstartuje v úterý 3. července v 17.00 hodin na náměstí Svobody velkou party s názvem REGGAE LÉTO. Odpoledne v rytmu reggae, show se švihadly a workshop, moře osvěžující pěny, spousta zmrzliny, čepované nápoje, zkrátka léto, jak má být!

„Třinec bude i o prázdninách městem, ve kterém to žije. Chceme všem, ať už místním, nebo návštěvníkům našeho města, nabídnout možnost příjemně u nás strávit letní dny. Proto jsme ve spolupráci s partnerskými organizacemi připravili na červenec a srpen bohatou nabídku lákavých akcí, při kterých se pobaví malí i velcí,“ uvedla starostka Věra Palkovská.

 Zdroj: zadavatel inzerce

V rámci multižánrového festivalu Třinecké kulturní léto se můžete těšit na více než dvacet akcí. Program podvečerů bude rozmanitý a z nabídky si určitě vyberou všechny generace od dětí až po seniory. Akce na náměstích Svobody a T. G. Masaryka budou stejně jako loni probíhat dvakrát do týdne, a to v úterky a ve čtvrtky od 18.00 hodin. Pestrou paletu písniček, přednášek, pohybu a jiné zábavy zakončíme opět v rytmu reggae ve čtvrtek 30. srpna.

Podrobnější program Třineckého kulturního léta najdete zde: https://www.trisia.cz/festivaly-a-jarmarky-56.html?item.id=874&do%5bload%5d=1 

K létu v Třinci patří i Přehlídka národnostních menšin a letní kino

Součástí Třineckého kulturního léta bude také už tradiční Přehlídka národnostních menšin, která roztančí a rozezpívá náměstí Svobody v neděli 15. července. Příjemnou a přátelskou atmosféru navodí společně Poláci, Slováci, Řekové a Romové, kteří představí návštěvníkům svou typickou kulturu prostřednictvím svých tanečních souborů a hudebních skupin. Příchozí budou moci během celého programu také ochutnávat dobroty z národních kuchyní jednotlivých menšin.

Zdroj: zadavatel inzerce

I v letošním roce oživí letní večery letní kino. Filmová představení můžete zhlédnout každý pátek buď na náměstí Svobody, nebo v areálu STaRS na letním koupališti. Podrobný program najdete na stránkách kina Kosmos http://www.kinokosmos.cz/default.aspx?iid=101.  

Zdroj: zadavatel inzerce 

Prázdniny v 3nci zabaví děti každý den

O prázdninách si v Třinci přijdou na své i děti, které budou trávit své volno ve městě. Právě pro ně je nachystán už 14. ročník oblíbené hry Prázdniny v 3nci.  Děti se mohou během července a srpna těšit na 35 akcí s nejrůznějším zaměřením, z nichž si vybere opravdu každý. Celoměstskou prázdninovou hru s letošním mottem „LETÍM 100LETÍM“ startujeme v pondělí 9. července v 9:00 u Domu dětí a mládeže v ulici Bezručově v Třinci velkou zábavnou akcí. Také pro Prázdniny v 3nci stále platí, že akce jsou zdarma. Jejich kompletní seznam najdete na http://www.prazdniny.trinecko.cz.

Zdroj: zadavatel inzerce

Zdroj: zadavatel inzerce

Třinecké kulturní léto i Prázdniny v 3nci jsou oblíbenou součástí prázdnin v našem městě a věříme, že si i letos každý vybere z množství akcí tu svoji.