„Je nám to moc líto, ale po pečlivém zvážení všech okolností jsme se společně se všemi organizátory dohodli, že červencové akce v rámci Třineckého kulturního léta přesuneme na srpen a akce v rámci Prázdnin v 3nci zrušíme v červenci úplně.  Zdraví je na prvním místě a musíme se chovat odpovědně. Pokud to situace dovolí a vývoj bude příznivý, můžeme se těšit na kulturně šťavnatý srpen,“ uvedl náměstek primátorky Ivo Kaleta.

Zdroj: zadavatel inzerce

Pokud se bude situace vyvíjet dobře, je první akce Třineckého kulturního léta v plánu 30. 7. 2020, kdy se na náměstí Svobody můžeme těšit na bubenickou Samba Brasil Show. Šňůra plná pěveckých, pohybových a zábavných pořadů pro celou rodinu by pak měla pokračovat na obou náměstích každý úterní a čtvrteční podvečer až do 27. 8. 2020, kdy ji ukončí koncerty třinecké rodačky a vítězky páté řady Česko-slovenská SuperStar Terezy Maškové a zpěváka Jana Nedvěda, který si říká Jen.

Nařízení krajské hygienické stanice se dotkne i akcí v rámci Prázdnin v 3nci, které budou v červenci zrušeny úplně. „Velmi nás to mrzí. Měli jsme pro děti na červenec přichystaný pestrý program, ale respektujeme nastalou situaci. Věříme, že si děti o to více užijí srpnové akce. Sledujte náš web a facebook, kde budeme aktuálně informovat o všech změnách,“ uvedla hlavní organizátorka Prázdnin v3nci Romana Ševečková z odboru školství, kultury a tělovýchovy třinecké radnice. Akce v rámci Prázdnin v 3nci by tedy letos mohly odstartovat až v pondělí 3. 8. 2020. Více se dovíte na  http://prazdniny.trinecko.cz/.

Zdroj: zadavatel inzerce

Mimořádná opatření se dotknou také oblíbených Večerníčků naživo, které o prázdninách v třineckém lesoparku organizuje Knihovna Třinec. „První Večerníček naživo 7. 7. se neuskuteční a u těch následujících se budeme rozhodovat podle situace a aktuálních možností knihovny,“ uvedl Jan Delong z Knihovny Třinec. Aktuální informace o místě a času konání Večerníčků bude knihovna vyvěšovat na svých webových stránkách www.knihovnatrinec.cz a sociálních sítích.

Zdroj: zadavatel inzerce

Z plánovaných červencových letních akcí zůstane zachováno letní kino kromě úvodní projekce v pátek 3. 7. 2020. V tento den se rovněž neuskuteční open-air koncert kapely Biograph, který kino uvede v náhradním termínu. Zájemci se ale mohou těšit na všech 16 projekcí s on-line přenosy z karlovarského filmového festivalu Tady Vary. „Jsme připraveni dodržet všechna nařízená pravidla, proto promítáme dál. Kvůli nim však zatím není v naší moci vrátit se k oblíbeným projekcím v rámci cyklů Kino senior a Dámská jízda,“ dodala ředitelka kina Kosmos Regina Szpyrcová. Podrobnosti o projekcích naleznete na www.kinokosmos.cz.

Zdroj: zadavatel inzerce

Až do odvolání se nebudou konat Třinecké farmářské trhy.