V souvislosti s něžnějším pohlavím jsou známé zejména „výmluvy“ na bolesti hlavy, menstruaci nebo začínající nemoc. V současnosti se ovšem situace mění. Rozvojem internetu a neustále se zvyšující nezávislostí žen, jsou stále aktuálnějším tématem i mužské problémy související se sexem. Zatímco předčasná ejakulace trápí zejména mladší, problémy s erekcí, případně úplná nechuť k sexu, se vyskytuje v jakémkoliv věku. V případě, že se jedná o pravidelné odmítání sexu, může jít o syndrom sníženého libida. A i když je to možná pro některé z nás těžko představitelné, stále častěji jím trpí právě muži.

Hektický životní styl, vysoké pracovní tempo, stres, málo spánku, užívání léků, partnerské neshody a nedostatečný relax jsou jen některými z mnoha možných důvodů této civilizační nemoci. A asi málokoho překvapí, že nepohoda v manželské ložnici je zároveň i celkem vážný společenský problém. Je totiž jednou z nejčastějších příčin rozvodů.

Zdroj: Active life Inv., s.r.o.

Růstu libida pomáhá netradičně strávený společný čas i změna životosprávy

Při hledání způsobu, jak bojovat proti nechuti k sexu, je potřebné nejdříve najít její příčinu. Častokrát je problémem nesprávná životospráva a málo pohybu. Sportování dodává organismu energii a zvyšuje chuť na sex. Pro libido je též důležitý dostatečný příjem vitamínů, bílkovin a stopových prvků, zejména zinku. Ve vaší stravě by tak kromě ovoce a zeleniny neměly chybět ani ryby, drůbež, celozrnné výrobky, vejce nebo mléčné výrobky.

Zejména při dlouhodobých vztazích se z intimního života mohou časem vytratit city a vášeň, sex se tak stává rutinou, kvůli které to partnery, případně jednoho z nich, nebaví. V tomto případě může být řešením společně strávený čas mimo běžné prostředí. Je potřebné si s partnerem povídat, hledat možnosti, jak sexuální život opět nastartovat. Zabít nudu je poměrně lehké. Zajeďte si na dovolenou nebo prodloužený víkend, vypněte telefony, počítače, připravte si společnou koupel, podívejte se na video pro dospělé, nakupte sexuální hračky. Vzpomeňte si na to, co vás bavilo, když jste byli mladší, dejte najevo, co byste chtěli vyzkoušet, po čem toužíte. Milujte se na netradičních místech, dopřejte si párovou masáž, vyzkoušejte hru na role. Je to vzrušující hra, kdy každý z partnerů bude mít roli někoho jiného, než je ve skutečnosti – masér, doktor, pokojská, krásná neznámá v baru… Můžete být, kým chcete a stejně tak i vaše polovička. Úlohy, jména i prostředí, kde se děj jakože odehrává, je na vaší fantazii. A té se meze nekladou.

Zdroj: Active life Inv., s.r.o.

Vyzkoušejte přírodní afrodiziaka

Pozitivní vliv na sexuální energii a potenci mají afrodiziaka. Působí jako stimulanty smyslů, zvyšují touhu po sexu a zintenzivňují jeho prožití. Výborné a účinné afrodiziaka můžeme najít například ve výtažcích z rostlin. Ověřenými jsou Kotvičník zemní a Maca peruánská, které můžeme najít v různých doplňcích výživy pro muže. Výtažky z těchto dvou rostlin v kombinaci s dalšími prospěšnými látkami a prvky, například zinkem, o jehož účincích jsme již psali výše, jsme našli v tabletkách Zerex. Zerex určitě stojí za vyzkoušení. Je kombinací extraktů z tradičních bylin, vitamínů a důležitých aminokyselin na přírodní bázi, které mají pozitivní vliv na nárůst libida, pomáhají při poruchách erekce, ale i předčasné ejakulaci.