Do kampaně se zapojí i ostravská pobočka Společnosti pro ranou péči, která poskytuje odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zrakovým či kombinovaným hendikepem v raném věku. Připraven je program pro laiky i odborníky, který vyvrcholí pátečním setkáním v rané péči s cimbálovou muzikou.

Zdroj: Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

„Slogan letošního ročníku kampaně zní Stavíme mosty,“ říká ředitelka ostravské pobočky Společnosti pro ranou péči Vladimíra Salvetová, „stavět mosty znamená propojovat a naším cílem je spojovat rodiny dětí s postižením se službou rané péče, spojovat odborníky a zdravotníky, kteří se podílejí na péči o dítě s hendikepem, navzájem. Chceme, aby rodiny dětí s postižením dokázaly překonat šok po zjištění vážné diagnózy dítěte a postupně se vrátily do běžného rytmu života, bez obav ze společenské izolace. K tomu jim poskytujeme potřebnou pomoc a podporu.“

Zdroj: Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

V rámci Týdne rané péče proběhnou v Ostravě tyto akce:
15. 5.–9. 6. 2023 VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ „Vozíme do rodin naději”
K-TRIO, Kulturní zařízení Ostrava-Jih, Dr. Martínka 1439/4, Ostrava-Hrabůvka
Fotografie autorky Evy Palkovičové zachycují okamžiky z konzultací rané péče v rodinách.

15. 5. 2023 RANÁ PÉČE NA DRÁTĚ, 9–15 hodin
Volejte na telefonní číslo 774 567 236 a ptejte se na vše, co vás o rané péči zajímá: jak pomáháme rodinám, jak probíhají konzultace, komu umíme pomoci… Pokud na sebe necháte kontakt, zařadíme vás do losování o 3 drobné ceny. Zároveň budete moci po celý týden soutěžit na Facebooku a Instagramu!

Zdroj: Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava

18. 5. 2023, 9–16 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V OSTRAVSKÉM CENTRU RANÉ PÉČE
Rodinná 2719/57, Ostrava-Zábřeh
Čeká na vás ukázka pomůcek, testů, metod, které využíváme při práci s dětmi se zrakovým postižením, to vše se zasvěceným komentářem. Dozvíte se, jak raná péče funguje a mnohem víc! Program začíná v každou celou hodinu, poslední skupinku provedeme v 15 hod.

19. 5. 2023, 16–18,30 hodin ODPOLEDNE S CIMBÁLOVKOU V RANÉ PÉČI, PROGRAM PRO CELOU RODINU
Rodinná 2719/57, Ostrava-Zábřeh
Přijďte si užít příjemné odpoledne v rané péči. Děti se zabaví na zahradě nebo u tvoření, dospěláky potěší libé tóny opavské Cimbálové muziky Gizdi. Bude čas povídat, užít si společný čas v příjemném prostředí centra rané péče.

Akce jsou určeny široké veřejnosti. Vstup je bezplatný. Bližší informace na ostrava@ranapece.cz nebo na tel. 774 567 236. www.ranapece.cz; https://tyden.ranapece.cz/
Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava. Záštitu nad kampaní převzal Nadační fond Českého rozhlasu, sbírka Světluška, a Nadace Leontinka.

Zdroj: Společnost pro ranou péči, pobočka Ostrava