A není divu. Možnost ušetřit za elektřinu, využít dotaci a ještě pomoct přírodě je lákavá. V čem spočívají výhody FVE? A na co si dát pozor při výběru dodavatele?

Fotovoltaika je čím dál dostupnější, a tak její obliba neklesá ani v roce 2024. Martin Křenek z Centra služeb PRE říká: „Když si klienti nechají zpracovat nezávaznou cenovou nabídku, často je příjemně překvapí, že cena FVE není zdaleka tak vysoká, jak si mysleli. Upřímně řečeno, nejvyšší náklady bývají spojené s výběrem špatného dodavatele.“

Co vám tedy pomůže vybrat dodavatele správně a nevyhazovat peníze oknem?

Vsaďte na zkušenost a solidnost

Když v roce 2022 odstartoval současný solární boom, dramaticky přibylo firem, které se rozhodly na něm vydělat. Dodnes bohužel platí, že řada z nich nemá zkušenosti, technické zázemí ani dost kvalifikované pracovní síly, aby své závazky dokázaly spolehlivě splnit. Proces instalace FVE se pak snadno zkomplikuje.

„Při výběru dodavatele FVE neriskujte. Určitě se dívejte na reference a vybírejte mezi většími, solidními dodavateli, kteří už mají něco za sebou. Ideální je, když vám společnost zajistí kompletní služby – od návrhu přes instalaci až po servis,“ doporučuje Martin Křenek.

Zdroj: Pražská energetika, a.s.

FVE dávají smysl ekonomicky i ekologicky

Důvodů, proč po fotovoltaice sáhnout, je celá řada. Připomeňme si aspoň ty nejdůležitější.

1. Finanční úspora

Nainstalovat FVE není tak drahé, jak byste možná čekali. Navíc se můžete těšit na nižší účty za elektřinu, díky nimž se vám bude počáteční investice postupně vracet.

2. Zjednodušená legislativa

I když papírování nějakou dobu zabere, důležité je, že většina FVE s výkonem do 50 kWp nepotřebuje stavební povolení ani licenci ERÚ.

3. Dlouhá životnost a nízké náklady na údržbu

Výrobci uvádí, že křemíkové články vydrží funkční desítky let. Navíc mají velmi nízkou poruchovost. Kromě pravidelných servisních prohlídek se o ně prakticky nemusíte starat.

4. Výhodná dotace

Jako budoucí majitel FVE můžete získat dotaci z programu Nová zelená úsporám. Solidní dodavatel navíc veškeré papírování i žádost o dotaci vyřídí za vás.

Jak a kde fotovoltaiku využít?

„Zjednodušeně řečeno, FVE si může nainstalovat každý, kdo má střechu a chce snížit náklady na energie. To, jestli je vaše nemovitost vhodná pro instalaci FVE, posoudí náš technik a navrhne optimální řešení – ať už bez akumulace, nebo s akumulací do baterií,“ vysvětluje Martin Křenek.

Zdroj: Pražská energetika, a.s.

Sáhněte po PREcizním, výhodném a bezpečném řešení

PRE je sázka na jistotu. Jsme třetí největší energetická skupina v ČR se 125letou historií. Nehrozí proto, že bychom nedodrželi své závazky. Fotovoltaice se věnujeme od roku 2009 a máme za sebou přes 5 000 instalací. Nabízíme cenově dostupné a kvalitní technologie.

Zpracujeme vám nezávaznou cenovou nabídku, navrhneme nejlepší řešení, vypracujeme dokumentaci, nainstalujeme panely, zařídíme za vás veškerou administrativu včetně připojení k distribuční síti a zajistíme kompletní servis. Pomůžeme vám také vyřídit dotační příspěvek.

S naším produktem PRE PROUD SOLAR získáte slevu za každou přebytečnou MWh, která z vaší FVE odejde do distribuční sítě.

Navíc jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku:

Pokud si od nás necháte nainstalovat FVE na rodinný dům, dostanete bezpečnostní systém zdarma. Bezpečnostní prvky ochrání vaše solární panely v případě přehřátí, výpadku proudu, úderu blesku apod. O svůj dům se tak nemusíte bát. Neváhejte, nabídka je časově omezená.

Těšíme se na vás v Centru služeb PRE, Jungmannova 747/28, Praha 1, každý všední den od 9 do 18 hodin.

Chcete se na cokoli zeptat? Napište nám na adresu tepelnestudio@pre.cz nebo zavolejte na 267 053 464.

Další informace najdete na pre.cz/fotovoltaika.