Naši členové volají po dalších alternativách zhodnocení svých úspor, a proto stále hledáme nové možnosti, jak tuto nabídku rozšiřovat. Tímto jim dáváme možnost více diverzifikovat, a tedy rozložit možné riziko v rámci jejich investic. A segment dluhopisů a fondů je zajímavou alternativou,“ říká Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Korporátní dluhopisy z řady NATLAND Assets Bond umožňují získat pevný výnos až 6,6 % p. a. u pětiletých dluhopisů. Nominální hodnota dluhopisu je 10 000 korun. „Prostředky z těchto dluhopisů využívá emitent především na investice v oblasti realit a energetiky,“ vysvětluje ředitel depozitního obchodu a marketingu spořitelního družstva NEY Petr Vondráček.

Lidé hledají různé možnosti, jak svoje ušetřené peníze zhodnotit. Dluhopisy či investiční fondy jsou oblíbené proto, že jde o jasně daný investiční produkt a klienti jej vnímají jako investici se zajímavým ziskem, který není ovlivněn vnějším vývojem ekonomické situace na trhu, jako je tomu například u investic do realit nebo komodit.

Naši partneři jsou schopni nabídnout zákazníkům zhodnocení jejich financí také v investičních fondech, kde se výnos pohybuje až do výše 7,2 procenta ročně. Minimální investicí je v tomto případě jeden milión korun s investičním horizontem čtyři roky,“ popisuje jeden z nabízených fondů Vondráček.

Natland má na realitním trhu více než deset let zkušeností a na development rezidenčních nemovitostí jsou specialisté. Aktuálně drží aktiva ve výši přes jednu miliardu korun. Věříme, že naše klienty nabídka těchto fondů osloví,“ dodává Lukáš Hartl.