Základnou písecké pobočky je Kodlův dům, historický unikát, jehož kořeny sahají až do 19. století. Tato budova, dříve domov Jana Kodla, slavného stavitele, politika a mecenáše umění, je zdobena malbami Mikoláše Alše, což dodává pracovnímu prostředí jedinečnou atmosféru a inspiraci.

Týmy na písecké pobočce Unicornu se věnují mnoha rozličným projektům v různých oblastech, zejména v energetice a telekomunikacích. Jedním z klíčových úspěchů je spolupráce se společností CETIN, která hraje zásadní roli v poskytování rychlejšího internetového připojení po celé České republice, což výrazně přispívá k modernizaci a digitalizaci země. Naši spolupracovníci se ale účastní i projektů, jejichž význam a dopad sahá daleko za hranice České republiky.

Zdroj: Unicorn
Vzhůru k zelené budoucnosti
Jedním z projektů, jež mají dopad na celou evropskou energetiku, je vývoj produktu Certigy, který se zaměřuje na vydávání zelených certifikátů v energetice. Tento projekt je unikátní svým přístupem k udržitelné energetice, neboť umožňuje sledovat původ elektrické energie, ať už pochází z obnovitelných, či neobnovitelných zdrojů. Certigy vydává certifikáty – elektronické dokumenty potvrzující původ energie, a tím přispívá k transparentnosti a rozvoji obnovitelné energie. Vytváří se tak prostředí motivující k prodeji a nákupu zelených certifikátů a podporující výrobce energie z obnovitelných zdrojů.

Oproti tomu CAMS pro NET4GAS je sofistikovaný obchodní systém pro bilancování plynařské soustavy v České republice, který hraje klíčovou roli v zajištění efektivity a spolehlivosti dodávek plynu v rámci národní energetické infrastruktury. Dalším zajímavým projektem, na němž se místní ajťáci podílí, je Viking Link Scheduler pro společnost National Grid. Jedná se o dodávku systému pro řízení přenosu elektrické energie prostřednictvím podmořského kabelu. Tento systém umožňuje efektivnější a stabilnější distribuci elektrické energie na mezinárodní úrovni, v tomto konkrétním případě se jedná o propojení mezi Velkou Británií a Dánskem.

Kromě toho písecký tým spolupracuje i na Transparency Platform pro ENTSO-E. Jde o platformu navrženou ke zveřejňování dat o výrobě, spotřebě a přenosu elektrické energie na evropském trhu, čímž přispívá k větší transparentnosti a efektivitě v energetickém sektoru.

Zdroj: Unicorn
Šance pro zkušené odborníky i nováčky
Unicorn je obecně známý nejen svými projekty, ale také inspirativním pracovním prostředím a silnou firemní kulturou. To se odráží i v písecké pobočce – jak v jejích unikátních prostorech, tak v uvolněné a přátelské atmosféře. Spolupracovníci Unicornu mohou navíc využívat flexibilní pracovní dobu a mají přístup k rozsáhlým vzdělávacím programům a školením, jež podporují jejich profesní rozvoj a rozšiřování dovedností.

Zdroj: Unicorn

Pobočka Unicornu v Písku je centrem technologických inovací, zaměstnává desítky profesionálů a otevírá široké spektrum příležitostí nejen zkušeným odborníkům, ale i nováčkům v IT sektoru, kteří mají zájem podílet se na významných projektech a spolupracovat s prestižními klienty.

Pro ty, kdo hledají cestu do světa technologií a chtějí být součástí týmu formujícího budoucnost digitálního světa, je tato pobočka ideálním místem. Pro více informací o aktuálních nabídkách a možnostech připojení se k týmu navštivte kariérní stránku zde. Začněte svou cestu v Unicornu a objevte nové možnosti pro svůj kariérní růst!