Nechte auto doma
Nebaví vás hledat na horách parkování a platit za ně nemalou sumu? Chcete být svobodní a začít túru jinde než pak skončit? Tak nechte své auto doma a udělejte si s rodinou či přáteli výlet s 24hodinovou celosíťovou skupinovou jízdenkou ODIS za 300,- Kč. Cestovat po celé síti ODIS na ni může až 5 osob bez omezení věku. Tak nad čím ještě váháte? Domluvte se na trase a vyrazte ve skupině třeba na hory! Jízdenku snadno pořídíte v mobilní aplikaci ODISapka nebo v pokladnách na nádražích a u řidičů regionálních autobusů.

Zdroj: ZadavatelBenefity s ODISkou
Nemusíte ale jezdit jen na hory. Náš kraj nabízí mnoho atraktivních památek, hradů, zámků a zajímavostí. Od 1. června 2024 můžete opět využít svou plastovou ODISku k prokázání nároku na slevu na vstupném u partnerských subjektů. Jsou mezi nimi například hrad Hukvaldy, zámek v Nové Horce u Studénky nebo ve Frýdku a také spousta zajímavých míst zapojených do projektu Technotrasa. Seznam všech míst, kde můžete uplatnit slevu, naleznete na stránkách www.odis.cz/benefity.

Slevu na vstupném po předložení ODISky můžete využít i na hradu Hukvaldy.Slevu na vstupném po předložení ODISky můžete využít i na hradu Hukvaldy.Zdroj: KODIS

Od vlaku přímo na Ovčárnu
Od neděle 9. června spouští Koordinátor ODIS nově pojatou autobusovou linku č. 885, která bude navazovat v Bruntále na rychlíky od Ostravy a Olomouce a zaveze cestující přímo na Ovčárnu. Jelikož start této linky zásadně ovlivní výluka na trati mezi Opavou a Krnovem, budou po dobu této výluky návaznosti od Ostravy realizovány u vybraných ranních spojů již v Opavě. Ovčárna je skvělý výchozí bod nejen pro cestu na Praděd, ale také pro hřebenové túry směrem na Švýcárnu či na opačnou stranu třeba na Ztracené kameny nad Skřítkem. Vyberte si dle svých představ a kondice…

Využijte nové spojení od vlaku přímo až na Ovčárnu.Využijte nové spojení od vlaku přímo až na Ovčárnu.Zdroj: KODIS

Moje první ODISka
Jako další forma propagace a podpory veřejné dopravy s cílem motivovat žáky a jejich rodiče k používání veřejné dopravy již od školních let pokračuje i v letošním roce akce „Moje první ODISka“, avšak nově již bez časového omezení, tj. bude platit celoročně. Týká se dětí, které v daném roce dovrší věk 6 nebo 7 let.

O první ODISku je možné zažádat prostřednictvím e-shopu nebo na Dopravních infocentrech ODIS a dalších prodejních místech, která zajišťují vydávání ODISek. V případě osobního podání žádosti na kontaktním místě je nutné předložit fotografií dítěte o rozměrech 35 x 45 mm, jeho osobní doklad (rodný list, průkazku zdravotní pojišťovny, cestovní pas nebo občanský průkaz dítěte) a osobní doklad zákonného zástupce dítěte (občanský průkaz nebo cestovní pas). Upozorňujeme, že zcela bezplatnou ODISku obdržíte při jejím osobním vyzvednutí na kontaktním místě. V případě požadavku na zaslání zhotovené ODISky doporučenou poštou je potřeba uhradit poplatek za doručení ODISky.

Letošní akce je platná do 31. 12. 2024 a je určena pro všechny děti narozené v letech 2017 a 2018, bez ohledu na to, zda jsou aktuálně žáky první třídy základní školy či nikoliv.

Zdroj: KODIS