Do Luhačovic se sjíždí lidé na lázeňské pobyty z celé České republiky. A není divu, díky propojení tradičního a moderního lázeňství se pyšní prestižním oceněním EDEN, evropské soutěže o nejkrásnější destinaci.

Luhačovice se proslavily léčivými prameny. Kdo by neznal Vincentku – první pomoc při potížích s dýchacími cestami a žaludkem? Načepujete si ji ve stejnojmenné hale dominující celému městečku. Mezi další prameny, které tu můžete popíjet, inhalovat a kloktat patří Aloiska, Ottovka, pramen Dr. Šťastného a pramen sv. Josefa.

Vyzkoušejte tradiční procedury, koupele i něco neobvyklého. Je libo pivní či švestková koupel? Pro dokonalou regeneraci a detoxikaci doporučujeme čokoládové a medové zábaly či masáže. Mezi procedurami se projděte po kolonádě, lemované malebnými stavbami Dušana Jurkoviče. Pokud nevíte, čím obdarovat své blízké, věnujte jim wellness pobyt v lázních.

Zdroj: Archiv CCRVM

Horský wellness v Javorníkách

Pokud patříte mezi milovníky hor, vydejte se do Javorníků. Snoubí se zde čistá příroda, čerstvý horský vzduch, všechny možnosti wellness pobytů a výborná gastronomie.

Velké Karlovice jsou výchozím bodem pro túry v Javorníkách, v zimě zde najdete nesčetně sjezdovek a rozsáhlou síť běžkařských tras všech úrovní. Kolem tohoto městečka plného tradic a příjemných lidí se nachází i proslulé wellness hotely. Není tu nouze o termální bazény, masáže, zábaly a sauny. 

Jedním z vyhlášených míst k pobytu je Wellness hotel Horal. Rozproudíte se tu ve třech termálních bazénech se slanou vodou, necháte se namasírovat masážními tryskami, prohřejete se v saunovém světě, a to vše doplněné o nádherný výhled na okolní zasněženou krajinu. Pro intenzivní zážitek zavítejte na saunový rituál, kterým vás provede zkušený instruktor.

Pokud máte rádi výhled na zasněžené vrcholky hor, ubytujte se v Horském hotelu Soláň. Zrelaxujte se ve valašské saunové vesničce, nechte se namasírovat a odpočiňte si s výhledem na Javorníky. Procházejte se malebnou krajino v okolí Soláně, která patří mezi nejkrásnější na Valašsku. Vede odtud několik turistických cest a v zimě vás hotelový ski bus odveze přímo do Ski areálu Soláň – Vrchol. K tomu si pochutnáte na moderní gastronomii založené na tradičních receptech našich babiček.

A u jídla zůstaneme. Východní Morava je známá pro svoje místní speciality jako jsou halušky, kyselica či borůvkové knedlíky. Zároveň tu není nouze ani o moderní gastronomii. Třeba v hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích si pochutnáte na kvalitních steacích z farmy Rudimov. A pokud si chcete dopřát opravdovou zážitkovou gastronomii, tak si vychutnejte šestichodové menu snoubené s moravskými víny v restauraci Vyhlídka.

Článek je hrazen z dotace Zlínského kraje.

Zdroj: Východní Morava