Mikulášská show na náměstí

Velkou akcí, která se v loňském roce konala poprvé, je Mikulášská show s MO Plzeň 3. „Tentokrát jsme se ji rozhodli uspořádat o den dříve, než kdy mikulášské družiny běžně navštěvují domácnosti. Je to z toho důvodu, aby mohli dorazit všichni, kteří mají zájem a nepřišli tak o nadílku doma,“ vysvětluje starosta třetího městského obvodu David Procházka.

Na náměstí Republiky čeká 4. prosince od 16.00 do 18.30 malé i velké návštěvníky dětská diskotéka, Pekelná show Techmania Science Center, která nadchne svými speciálními efekty, adventní koncert BÁRA ZEMANOVÁ&BAND a soutěž o nejlepší kostým anděla, Mikuláše nebo čerta.

Třetí městský obvod připravil pro děti i nadílku v podobě čokoládového adventního kalendáře, který jim za básničku či písničku předají profesionální čertovské skupiny. Po celou dobu akce bude na náměstí k dispozici také fotokoutek.

Zásadní ale bude pokus o překonání loňského rekordu v počtu masek Mikulášů, andělů a čertů na jednom místě. Každý zaregistrovaný okostýmovaný návštěvník obdrží voucher na horký nápoj zdarma. „Přijďte v kostýmu jednoho z členů mikulášské družiny a pomozte nám překonat loňský rekord a přepsat tak zápis v České knize rekordů. Zároveň můžete soutěžit o nejlepší převlek,“ zve všechny 1. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Stromky na sídlištích

Součástí třetího městského obvodu jsou také dvě velká sídliště, Bory a Skvrňany. Ani jejich obyvatelé, stejně jako v minulých letech, letos o slavnostní rozsvícení vánočních stromů nepřijdou. „Na Skvrňanech se vánoční strom rozzáří 7. prosince ve vnitrobloku K. Steinera a na Borech o tři dny později, tedy 10. prosince ve vnitrobloku ulice Šimerova. Na obou místech je připravený program od 17. hodin a samotné rozsvícení je naplánováno na 18.30,“ uvádí místostarosta Trojky Ondřej Ženíšek.

Vánoční stromy se rozsvítí 8. prosince také na Nové Hospodě a 10. prosince v Radobyčicích, začátky obou akcí jsou v 17.00.

V prosinci se také můžete vydat na Jízdu za vánočním stromkem, 40. ročník zábavné rodinné automobilové soutěže pro rodiče s dětmi od pěti do sedmnácti let, pořádá 9. prosince Autoklub Plzeň V AČR v Sokolu Nová Hospoda.

Prosinec bude patřit i otužilcům, 10. prosince se pokusí doplavat k vánočnímu stromečku na hladině Borské přehrady. Přichystáno je pro ně občerstvení i pamětní list a hluboký obdiv všech zachumlaných přihlížejících. Sraz je v 15 hodin.

Vánoční polévka

Již tradiční akcí centrálního plzeňského obvodu je rozlévání Vánoční polévky. „Tato akce má charitativní rozměr, je však určena nejen lidem bez domova, ale i všem návštěvníkům vánočních trhů na náměstí Republiky. Těšíme se, že se zde s obyvateli v této adventní době setkáme a osobně popřejeme krásné Vánoce,“ říká místostarosta Ladislav Nový. Stoly s výbornou gulášovou polévkou najdete pod zvonicí 20. prosince od 15. hodin. Letos můžete na charitu v rámci této akce také přispět.

Novoroční ohňostroj

Nový rok přivítáme na Trojce v rytmu rokenrolu. Tichý, sedm a půl minuty dlouhý novoroční ohňostroj doprovodí 1. ledna 2024 v 18.00 na náměstí Republiky písně The Beatles, Elvise Presleyho a The Basebolls. Ještě před tím je ale pro děti připravena od 16.00 velká diskotéka.

„Na všechny akce vás srdečně zveme. Užijte si Vánoce na Trojce,“ dodává vedení centrálního obvodu.

PF přáníZdroj: MO Plzeň 3