Instalace Kvantaria probíhala po dobu tří let od roku 2019 za obtížné pandemické situace, kterou komplikovala absence zahraničních specialistů. Do týmu byli přizváni přední zahraniční vývojáři, grafičtí designéři a audiovizuální umělci, kteří posbírali cenné zkušenosti s instalací multimediálních a laserových show v hlavních světových metropolích zábavního průmyslu. Kvantario se rozprostírá na astronomické ploše přesahující 9 999 m2, celkem na pěti tematických podlažích. Instalováno bylo více než 100.000 bm kabeláže, 1000 řídicích systémů a jednotek, stovky počítačových stanic, led obrazovek, laserů či efektových světel. Celková investice do projektu se vyšplhala na 650 miliónu korun, z toho činí technologická část 200 miliónů korun. Na každém kroku je znát nadšení pro nové technologie, hravost i know-how. Tvůrci projektu nám prostě ukázali, kam směřuje budoucnost interaktivního a zábavního průmyslu.

Zdroj: Kvantario

O náležité entrée do expozice se postará již vstupní podlaží. Vzdává hold světlu, které je zdrojem života na zemi, hnacím motorem pokroku i malířem vesmírných souhvězdí. V důlním vozíku se vydáte prozkoumat podzemí, až k hvězdné obloze vás vynese vesmírný modul. O adrenalin se postará jízda na závodním motocyklu, zábavu vám dopřeje laserového kino a krásný relax pozorování podmořského světa.

Zdroj: Kvantario

Připravovanou součástí projektu je naučná část o světle, které doprovází lidstvo od svého počátku a bez kterého by neexistoval život, příroda ani většina přístrojů a technologií i základního potravinového řetězce. Tvůrci projektu by rádi v nejbližší době expozici rozšířili o původní přístroje a vynálezy, jako jsou světelné zdroje, optické přístroje, alternativní zdroje energií, ukázky světových objevů apod. Již nyní se podařilo soustředit z celého světa jedinečnou sbírku exponátů, která prochází renovací.

Zdroj: Kvantario

Atmosféru Kvantaria dokreslují reálné kulisy i exponáty, rozhodně tak nečekejte žádné strohé prostory virtuálních heren. Kvantario prostě útočí na všechny smysly. A tak, když ve druhém patře nasedáte do horkovzdušného balónu, abyste se proletěli nad africkou divočinou, váš zážitek umocní simulace pohybu a skvělá 3D VR projekce. Dokonalou virtuální jízdu si pro vás tvůrci projektu nachystali i v dalších podlažích. S těmi nejlepšími VR brýlemi na trhu se vydáte na prohlídku světoznámých muzeí či metropolí, nahlédnete do robotické budoucnosti anebo do světa konstruktérů supermoderních automobilů, lodí či letadel.

Zdroj: Kvantario

Přímo galaktické dobrodružství čeká na návštěvníky ve dvou nejvyšších patrech sci-fi parku: cestování v čase od dob dinosaurů až po vesmírné výpravy, putování časoprostorem, kde hranice boří světlo a vzdálenost je pouhým pojmem. Laserový generátor, vesmírný labyrint, avataři, super kontinent Pangea – to je jen zlomek lákadel, které vás tam čekají. A zapomeňte na to, že zůstanete jenom pasivními pozorovateli, čekají na vás adrenalinové úkoly!

Zdroj: Kvantario

Kvantario prostě působí doslova magneticky a do hry vtáhne každého. Vstup je určen pro děti od tří let, přičemž o zábavu těch nejmenších návštěvníků se postará i řada interaktivních atrakcí zábavního parku. Děti si mohou vyzkoušet, jaké je to malovat světlem. V hudebním studiu si zabouchají do barevných kostek v rytmu světových hitů nebo zahrají na piano ovládané chůzí. Rozhýbou se v amazonské džungli Bamboo na lanových prolézačkách, lezeckých stěnách a na dalších herních prvcích.

Zdroj: Youtube

Pro návštěvu zábavního parku si určitě vyčleňte celý den a žádný strach, bude o vás postaráno i po stránce gastronomické. Součástí Kvantaria jsou kavárny, snack bary, samoobslužná restaurace, pizzerie nebo burgrárna. A pokud si budete potřebovat dát time-out mezi galaktickými misemi, můžete tak učinit na čerstvém vzduchu v prostorách příjemného atria s vodní plochou a posezením. Kvantarium se prvním návštěvníkům otevře 2.4., ale chce to včas zarezervovat si lístky. Otevřeno bude vždy pouze o víkendu a pro maximální pohodlí návštěvníků je denní kapacita omezena počtem vstupenek uvolněných k prodeji. Zakoupit lze rovněž dárkové vstupenky bez pevného data a volbu konkrétního termínu tak můžete odložit až na později. Neváhejte!

www.kvantario.cz

Zdroj: Kvantario