Setkali jsme se v hanušovické varně, spolu se sládkem Luďkem Reichlem, jehož zkušenosti a znalosti za novým pivem stojí, sladovníkem Václavem Dušánkem, který se postaral o prvotřídní slad, a Miroslavem Krobotem, jenž se pivu stal kmotrem. Hotové pivo sice spatří světlo světa až po Velikonocích, do té doby je však čeká ještě dlouhá cesta. A zvláštní, mimo výjimečných surovin, je ještě něčím – sládek, který dává pivu život, poprvé za svou kariéru začíná vařit pivo na vlastní narozeniny. „Dej Bůh štěstí,“ připil sobě i novému pivu a slavnostně, pod dohledem sladovníka i kmotra, spustil proces vystírání. Během něho se ze sladu a horské vody stává dílo, které je základem piva.

Horský slad dává unikátní vlastnosti

Zatímco do pánve padají na čtyři tuny sladu, rozpovídává se sládek o náročnosti procesu, kterým byl výběr správné odrůdy pro zbrusu nové pivo. „Do vaření nového piva jsme šli s jasnou představou, jak by mělo chutnat a vypadat, a především jsme chtěli, aby co nejvíce odráželo region, ze kterého vzešlo. Proto jsme ječmen spolu se sladovníkem vybírali tak, aby byl vhodný do horských podmínek,“ vysvětluje. „Takové slady mají navíc nízký stupeň dosažitelného prokvašení, což v důsledku znamená, že pivo bude mít větší hutnost a plnější tělo. Jsou to právě speciálně příznivé horské vlastnosti, které dávají ječmenům požadované vlastnosti a pivu potom správný říz,“ doplňuje Luděk Reichl. Že to nebylo jednoduché, dokládá i samotný sladovník, který je za dodání toho nejlepšího sladu zodpovědný. „Dodávka sladu horských ječmenů je pro nás završením dlouhodobějšího programu spolupráce s horskými pěstiteli. Právě díky nim jsme byli schopni zajistit tu nejlepší kvalitu horského sladu,“ pochvaluje si Václav Dušánek, sladovník z nejstarší činné sladovny v Zábřehu.

Houževnatý kraj, houževnaté pivo

Při výrobě nového piva se ze všech stran ozývá jedna formule – regionální. A právě jesenická domovina je tím, co z nového hanušovického moku dělá specialitu. Kromě křišťálově čisté vody z hlubokých vrtů přímo pod pivovarnickou varnou je i slad vůbec poprvé čistým produktem jesenického zemědělství. A nejen to, „domácí“ je také kmotr. Miroslav Krobot, úspěšný režisér a herec, se v kraji narodil a má k němu silné vazby dodnes. „Jsem tady doma, a protože pivovar pomohl na svět Díře u Hanušovic, byl pro mě patronát nového piva něčím zcela přirozeným,“ komentuje svoji novou roli. Houževnatost kraje se, jak sám popisuje, snaží předat i svým postavám. „Když jsem hrál Aloise Nebela, chtěl jsem, aby v něm něco z kraje bylo, aby nebyl plašan, aby bylo vidět, že divokou přírodu přijímá za svou a je tu doma,“ uzavírá režisér. A stejně jako Nebel, stejně jako lidé, kteří v drsném kraji žijí a pracují, stejně jako suroviny, které se zde rodí, bude i nové hanušovické pivo odrážet svůj domov v každém doušku.