Chvalkovice – závod, nacházející se v dojezdové vzdálenosti mezi Náchodem, Jaroměří, Dvorem Králové a Trutnovem má výrobu rozdělenou do pěti provozů. Provoz tamponů, sádrových obinadel, Medisetů, Medicompů a jednorázových PeHa Instrumentů. "Ve firmě pracuje cca 350 zaměstnanců, z toho ve výrobě se v třísměnném provozu pohybuje na 290 lidí. Ve výrobě se mísí tři mentality – česká, polská a ukrajinská. V době nízké nezaměstnanosti nemáme jinou šanci a integrace cizinců je stále velké téma ve všech závodech Hartmann Rico,“ shrnuje Romana Spilá, HR Business partnerka společnosti.

Míříme do výrobní části závodu. Na dodržování bezpečnosti práce je v celém závodu kladen enormní důraz. Musíme si nasadit jednorázovou čepici, bezpečnostní obuv a plášť a skrýt vlasy. Následuje důkladné mytí rukou a dezinfekce. Takto se před každodenním pracovním procesem musí připravit každý zaměstnanec.

Pracovníci musí navíc mít krátce ostříhané nehty, žádné umělé nebo nalakované. Přísná hygienická pravidla platí pro všechny. Prohlídku zaměřujeme na stěžejní provozy Medisetů a PH instrumentů. U vstupu se setkáváme s Petrem Kubíčkem, manažerem výroby.

„Máme tady 10 strojů, všechno to jsou balicí stroje a práce na každém z nich je poměrně podobná. Princip spočívá v tom, že do vaničky z folie se vkládají jednotlivé komponenty, variant je zhruba 1500, následně se tento set zavaří, jde do sterilizace, nařeže a zabalí,“ popisuje Petr Kubíček. Většina osazenstva je ženského pohlaví.

Zdroj: HARTMANN - RICO a.s.

Na provoze PeHa Instrumentů se nás ujímá Iveta Žampová, vedoucí provozu, a vysvětluje: „Začínáme v balicí zóně, kam přichází vstupní materiál. Ten se chystá do košů, do myček, kde se instrumenty umyjí. Po vychladnutí se kontrolují a zavěšují na tyče. Následuje barvicí linka, pec, z důvodu vypečení, pak se vše opět chladí a zakončuje kontrolou. Mám velmi zkušený tým, holky jsou zručné a rychlé.“

VÝHODY PRO ZAMĚSTNANCE

hygienicky čisté prostředí
5 týdnů dovolené
příspěvek na penzijní připojištění
roční odměny
benefitní karta
firemní výrobky za zaměstnanecké ceny
odměna za doporučení nového zaměstnance
náborový příspěvek
příspěvek na dojíždění
obědy, na které jim firma přispívá.

https://www.pracecomasmysl.cz/