Otevřená komunikace, možnost profesního růstu, práce ve které využijete své dovednosti. To jsou všechno věci, které lze vyčíst z kdejakého pracovního inzerátu. Nicméně realita bývá odlišná. Existuje vůbec místo, kde se opravdu zajímají o to, co vám jde, a kde co se jednou slíbí, také se to splní?

Co se řekne, to platí…

Když nám holky z personálního vytiskly všechny benefity, tak jsem koukal, kolik toho je. V jiných fabrikách, kde jsem tady v okolí Kladna dělal, naslibují hory doly a pak z toho nic není, ale tady co se řekne, to platí," vyprávěl nám pyšně Lukáš, jeden ze zaměstnanců kladenské LEGO® továrny. „Taky mě baví, že vám tady pomůžou najít to, v čem budete dobří. Já si vyzkoušel kontrolu stavebnic i pořádnou fyzickou makačku na pozici infeedera. A dneska školím zaměstnance."

Zdroj: The LEGO Group

Lukáš dostal doporučení na pozici od kamaráda z kapely. Zrovna byl bez práce a pro požadovanou pozici měl všechny předpoklady. Tak to zkusil a do 14 dní měl domluvený pohovor. Pak už to šlo rychle. Lukáš měl ještě v ten samý den – dokonce dvě hodiny po pohovoru – jasno, kde bude v následujících letech pracovat.

Továrna, kde se uplatněj i ti neposední

Já v továrně začínal jako údržbář na strojích, ale to mi nestačilo. Naučil jsem se programovat accessové databáze a přišel s projektem, který nám tady zdigitalizoval práci a ušetřil spoustu papírování," vysvětloval nám Gabriel. Ten dnes pracuje v tzv. Systémovém týmu a hledá, co kde vylepšit a posunout dál. Přinese nápad, šéf zjistí, kolik to ušetří, řekne OK a jde se na to. Našel si práci, co ho baví a dává mu smysl.

Zdroj: The LEGO Group

A jak to v kladenské LEGO továrně vlastně vypadá??

Kladenská továrna je jedním z pěti výrobních závodů LEGO Group. Do Kladna se vozí již vylisované kostičky z dalších LEGO továren. Tady se tisknou dekorace, třeba obličeje, oblečky a další prvky na minifigurky, a potom se vše balí do finálních krabic. Každý měsíc z Kladna putují do světa miliony stavebnic. Provoz továrny je nepřetržitý, tedy 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Směny jsou dvanáctihodinové, kdy čtyři dny pracujete a čtyři máte volno.

Chcete to zažít na vlastní kůži a pracovat s Lukášem, Gabrielem a dalšími prima kolegy?

Všechny volné pozice najdete tady.
Pro více informací se nám ozvěte na 800 111 119 nebo prace@LEGO.com