S téměř 600 zaměstnanci se Lázně Luhačovice, a.s. řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele Zlínského kraje. Po útlumu způsobeném koronavirovou krizí se lázeňská zařízení znovu plní klienty a pro pracovníky řady profesí se nabízí příležitost najít stabilní a perspektivní zaměstnání.  Ptali jsme se personální ředitelky Mgr. Vladimíry Juřeníkové.

Jak se do zaměstnanosti ve vaší společnosti promítla krize způsobená pandemií koronaviru?
I přes velmi náročné období, kdy se lázně musely vyrovnat s dopady mimořádných opatření a omezením provozu, se nám dařilo prokázat, že pojem stabilita ve spojení s naší společností není jen prázdným slovem. I v době nejpřísnějších vládních opatření byla zdravotnická zařízení, mezi které lázně patří, v provozu. To znamená, že naši kolegové pečující o klienty lázeňské rehabilitační péče mohli stále pracovat, ať už v plném nebo alespoň částečném režimu. Bez ohledu na to, zda se jednalo o pracovníky ve zdravotnických nebo gastronomických provozech. Většina našich kuchařů a číšníků tak nebyla ani v této době bez práce.

Které profese u vás tedy nyní mohou najít uplatnění?
Kromě již zmíněných kuchařů, číšníků a servírek jsou to také pomocníci do kuchyně, pokojské, uklízečky, sanitářky, recepční nebo fyzioterapeuti a všeobecné sestry. Škála profesí je skutečně široká a díky velikosti naší společnosti si mohou uchazeči aktuálně dokonce vybrat provoz, který jim nejvíce vyhovuje např. po stránce pracovní doby.

Zdroj: Lázně Luhačovice, a. s.Přijímáte i absolventy?
Ano, mnohé z výše uvedených pozic jsou vhodné i pro absolventy. Především se jedná o práci v gastroprovozu, tedy na pozici kuchař nebo číšník/servírka. Naši zkušení kolegové nováčky zaškolí a pomohou s adaptací na nové prostředí.

Jako řada jiných firem nabízíte jistě mnoho benefitů. Můžete zmínit ty nejzajímavější?
Mimo kratší pracovní doby 7,5 hod denně a o týden delší dovolené jsou to aktuálně poskytované náborové příspěvky ve výši až dvacet tisíc korun. Nespornou výhodou naší společnosti je také možnost získat zaměstnanecké ubytování za velmi příznivých podmínek. To ocení především absolventi, mladší uchazeči, nebo zájemci o zaměstnání ze vzdálenějších regionů. Výčet zaměstnaneckých benefitů je však mnohem širší. Zahrnuje závodní stravování, bezplatnou lékařskou péči, příspěvek na  penzijní připojištění, zvýhodněné výměnné rekreace a mnohé další.