Mozzarella je jedním z nejznámějších sýrů na světě a v Itálii současně jedním z prvních mléčných výrobků určených pro export do zahraničí. Má dávnou historii, která má své základy ve středověku v regionu Campania. Nejenom v Itálii však dobré sýry jsou.

„Zaměřujeme se na výrobu specialit."

Mlékárna Olešnice patří ve svém oboru k nejvýznamnějším na českém trhu. Leží na okraji Českomoravské vrchoviny, jedné z nejméně ekologicky zatížených oblastí Česka.   

Nyní se rozhodla propojit italskou techniku, italské know-how a kvalitní mléko od místních farmářů a směle se pustila do výroby nového produktu – mozzarelly. Sýru, který má široké využití jak ve studené, tak i v teplé kuchyni.

Než se pracovníci Mlékárny Olešnice mohli začít věnovat nelehkému procesu výroby samotné mozzarelly, musely být vybudovány nové výrobní prostory o velikosti překračující 1 700 m2 a instalována špičková moderní technologie. Výstavba trvala přibližně jeden rok a náklady na investici dosáhly částky cca 180 mil Kč.

Aby mozzarellu, v předpokládaném objemu zhruba 1 500 tun za rok, měli v Olešnici opravdu nejchutnější, našli si toho nejlepšího učitele.

„Učili jsme se od mistra."

Italský mistr, Giovanni Capetta, přijal pozvání do Olešnice, kde se po dobu jednoho měsíce každodenně věnoval pracovníkům mlékárny. Předal jim všechny své znalosti a poznatky, jak vyrábět tu nejlepší mozzarellu.

Pane Giovanni Capetto, jak jste se vlastně ke svému oboru dostal a jak dlouho se mu už věnujete?
V oboru se pohybuji již od roku 1986. Nebyla to náhoda, pocházím z rodiny sýrařů. Můj tatínek mě brával do práce a řemeslo mě vlastně učil již od dětství.

Máte nějaký návod na to, jak se stát mistrem svého oboru?
Je to o letech praxe a získávání zkušeností. Co se týká Itálie, tak tam má každá rodina v oboru svůj specifický produkt a svůj způsob, jakým mozzarellu vyrábí a je na zákazníkovi, jakou konkrétní si vybere.

Zaučujete si následovníky?
Ano, a vlastně přímo zde, v Olešnici učím technology.

Zdroj: Youtube

Nyní přejdeme z Itálie do Čech. Do Olešnice jste přijel pomoci našim technologům. Měl jste již možnost poznat provoz tady, u nás. Jak se vám tu pracovalo?
Jedním slovem „perfetto" (skvěle).
Potkal jsem zde lidi, kteří mají zájem o obor a vůli se něco naučit, bez toho to nejde, navíc všichni byli velmi ochotní a vstřícní.

Je něco, co byste jim chtěl vzkázat?
Chtěl bych jim popřát mnoho úspěchů ve výrobě mozzarelly, ať je vaše mozzarella oblíbená a ať si najde svého zákazníka. Vaše mozzarella bude určitě mezi lidmi oblíbená.

V Olešnici vyrostla nová hala a v ní funguje italská technologie. Jak byste tuto „svatbu" vyhodnotil?
Je to prostě výborný partnerský svazek. Technologie italského dodavatele je špičková, jedna z nejlepších v Itálii. Nová hala má všechny vymoženosti a přednosti, aby se zde mohl vyrábět kvalitní výrobek. Je komfortní, vhodná k výrobě a perfektně vybavená.

Jak se podařilo „vyladit" výrobky? Jakou známku byste nám dal?
Výrobek je perfektní, na výrobní stupnici mu dávám 10 bodů … samozřejmě, že nic není hned, vše potřebuje čas, ale nyní je již po záběhu, vše se vyladilo a 10 bodů se udělilo.

Je nějaký výrobek, který odvezete domů na ochutnání přátelům?
Ano, sýrové tyčinky, představte si, že ty v Itálii nemáme. A pak také perličky. Jsou mé oblíbené – netradiční, praktické, a tak nějak zábavné na talíři.

Dovolím si odskočit od vašeho řemesla. Jak se Vám líbí v Čechách? Měl jste možnost navštívit nějaká zajímavá místa, a pokud ano, co vás na nich zaujalo?

Musím přiznat, že jsem se nepodíval nikam daleko. Hrozně se mi líbí procházky po Olešnici … krásná čistá krajina, klidný způsob života, bezpečí. Pohoda i v práci. Lidé nejsou ve stresu, jsou trpěliví a dobře naladěni.
Jsem v České republice poprvé a velmi rád bych navštívil Prahu, to ale snad příště a s celou rodinou, abych jim o zážitcích nemusel jenom vyprávět, aby si je taky sami prožili. A protože mi u vás také chutná, tak aby měli možnost také vaší kuchyni ochutnat.

Až se vrátíte domů, je něco, co byste své rodině, svým známým nebo spolupracovníkům doporučil?
Aby přijeli ochutnat výborné pivo… nemůžu přeci Italům říct, aby přijeli do České republiky ochutnat mozzarellu.

„Nic dobrého nevzniká rychle, při výrobě nespěcháme."

Sýry typu mozzarella doplnily již zavedený a osvědčený sortiment mlékárny Olešnice a staly se tak jeho plnohodnotnou součástí. Ochutnejte například neobyčejné Mozzarella perličky - sýr vynikající chuti a unikátní velikosti.  Nebo dopřejte dětem kvalitní svačinku – Sýráky – sýrové tyčinky vyráběné ze stejné základní suroviny jako mozzarella, které jsou nabité vápníkem a energií.