Když v roce 2004 začaly vznikat první ploty pod značkou LAMARK, čítala firma jen hrstku nadšenců. Myšlenka kvalitního českého výrobku však našla na trhu tak velkou odezvu, že na sebe významný růst společnosti nenechal dlouho čekat. Zvyšující se přísun zakázek vyvrcholil v roce 2016 výstavbou naší vlastní výrobní haly, kde se dnes o produkci stará den co den několik desítek pracovníků. Dnes je LAMARK předním výrobcem bezúdržbových bran, branek a plotů v České republice. O současnosti firmy jsme si povídali s majitel Milanem Kučerou.

Proč jste se rozhodl postavit nový závod právě v Novém Bydžově?

Pocházím z Novobydžovského regionu. I to byl jeden z významných argumentů pro volbu lokality. V Novém Bydžově a okolí navíc žijí pracovití a šikovní lidé. A takové v naší firmě chceme.

Kolik máte celkem zaměstnanců? Sháníte nějaké další spolupracovníky?

Aktuálně má LAMARK zhruba 50 zaměstnanců. Většina z nich se stará o výrobu v naší hale v Novém Bydžově. Zde se jedná především o profese lakýrník, svářeč nebo zámečník. Sídlí zde i technici a část managementu. O kvalitní pracovníky je u nás vždy zájem! Aktuální nabídku volných pozic může každý najít na lamark.cz/kariera . Informace k práci u nás rádi podáme i na telefonním čísle 495 582 010.

V dnešní době je o dobré zaměstnance nouze. Jaké výhody mají zaměstnanci LAMARKu?

Našim zaměstnancům se líbí benefity. Proto nabízíme například příspěvek na obědy a dopravu, možnost ubytování, firemní automobil nebo slevu na firemní výrobky. Oblíbené jsou také firemní večírky. Velký úspěch měly společné závody motokár nebo bowlingový turnaj. V neposlední řadě se snažíme také nabízet nadprůměrné mzdy v rámci regionu.

Děkujeme za rozhovor a ať se firmě i jejím zaměstnancům daří!