Nadnárodní společnost HELLA plánuje rozšíření ostravské pobočky, která od roku 2011 sídlí v budově Moravskoslezského inovačního centra. V současné době se na vývoji v rámci vývojových center v Ostravě a Mohelnici podílí téměř 500 vývojářů. V ostravské pobočce se jedná o cca 120 specialistů  v oblastech mechanického, optického a elektronického designu. V letošním roce byla také zprovozněna centrální testovací zkušebna v Ostravě Hrabové, která má za úkol podporovat potřeby evropských závodů koncernu HELLA. Během nejbližších dvou let se z obou vývojových center stane největší evropské vývojové a testovací centrum celé společnosti. V ostravské pobočce najde uplatnění téměř sto nových odborníků, kteří dostanou možnost pracovat s nejmodernější technikou. Nejen pro absolventy vysokých škol, se tak naskytne výjimečná příležitost, být v kontaktu se špičkovými testovacími a výrobními technologiemi a to vše pod jednou střechou.

HELLA je vždy na špici v rámci inovací ve svém oboru a každoročně investuje desítky milionů korun do svých vývojových center. A vyplácí se to. Díky tomu mohla také jako první na světě přijít na trh s uceleným systém revolučního třířádkového ledkového projektoru MATRIX. Nejnověji se můžete setkat se světlomety vyvinutými a vyrobenými v HELLA například u Škody Enyaq nebo aktuálního BMW řady 5. Když už je řeč o inovativních řešeních, každým rokem společnost podá téměř 250 patentů.

Potřeba specialistů a kvalifikovaných techniků ve vývoji i výrobě moderních světlometů je obrovská. Jedná se o široké spektrum pozic z oblasti aplikované elektroniky, vývoje optických systémů nebo pokročilé konstrukce plastových dílů. Uplatnění najdou také procesní inženýři, experti na robotizaci, konstruktéři a další. HELLA je přitom pověstná přátelskou atmosférou v pracovních týmech a propracovaným adaptačním systémem pro nováčky.

Velmi intenzivní a dlouhodobá je také spolupráce s VŠB -TU Ostrava. Studenti a absolventi mohou již při studiu nastoupit do HELLA Trainee programu a seznámit se s prostředím společnosti a odnést si spoustu cenných zkušeností do dalších let. Napříč firmou i odděleními mohou absolvovat krátkodobé odborné praxe či dlouhodobé stáže. Stačí si jen vybrat.

Jedním z mnoha absolventů trainee programu je Tomáš Kučera. „Již při svém studiu oboru konstrukce strojů a zařízení na VŠB -TU Ostrava jsem se zajímal o automotiv. Ve čtvrtém ročníku mě zaujal předmět Plasty ve strojnictví a konstrukci automobilů, který byl pod záštitou společnosti HELLA. V průběhu studia jsem nastoupil na trainee program na oddělení VMK, které se zabývá konstrukcí strojů a linek pro výrobu, kde jsem vypracoval svoji diplomovou práci. Po dokončení studia jsem ani neuvažoval o uplatnění v jiné společnosti než v HELLA.“ V současné době pracuje Tomáš Kučera na pozici Detail Designer Engineer a podílí se na vývoji předních světlometů pro Mercedes Benz. „Kreativní práce v týmové a přátelské atmosféře, mi umožňuje i po dvou letech se neustále učit novým věcem a profesně růst. Být v kontaktu s nejmodernějšími trendy v oboru a mít přístup ke špičkovým technologiím, je pro mě jeden z dalších důvodů, proč být součástí společnosti HELLA.“

Evropské vývojové a testovací centrum HELLA přispěje k upevnění pozice Ostravy na mapě světových technologických center. Z tohoto spojení mohou do budoucna těžit ostravské technické školy, lidé i město samotné. Informace o pracovních pozicích, nebo trainee programech naleznete na hella.jobs.cz