Na ochoz Zelené brány můžete vyjít každý den v týdnu až do 18. hodiny. „Dvě interaktivní expozice ve věži představují pověsti ke vzniku erbu pánů z Pardubic a pánů z Pernštejna. Cestu nahoru na ochoz může zpestřit hra Tajemství Zelené brány, kdy je potřeba na základě veršovaných indicií vyluštit tajenku, a nakonec projevit trochu odvahy. Každý hráč si pak odnese domů malou upomínku na návštěvu brány“ láká k návštěvě Aleš Chaloupka, který se o provoz této kulturní památky stará.

zámek Pardubicezámek PardubiceZdroj: Turistické informační centrum Pardubice, příspěvková organizace

Zámek v Pardubicích nabízí svým návštěvníkům, kromě neopakovatelných výhledů na historické centrum města z valů, prohlídky rytířských sálů a mnoho výstav a expozic. Do konce prázdnin výstavu Přivedli svět domů. Binkovi a Josef Gočár. Nová expozice Peníze si do hrobu nevezmeš nadchne milovníky peněz a pokladů a své obdivovatele má rovněž kryt civilní obrany nebo Pernštejnská truhla. Kam je nutná včasná rezervace. „Téměř ve všech nabízených výstavách se nacházejí interaktivní koutky a tvůrčí dílničky pro děti, které se tak lehce zabaví.“ doplňuje Kateřina Procházková, vedoucí úseku prezentace a služeb Východočeského muzea v Pardubicích.

sportovní parksportovní parkZdroj: Turistické informační centrum Pardubice, příspěvková organizace

Od 6. do 14. srpna se v parku Na Špici koná Sportovní park Pardubice, který nesmí žádný malý návštěvník města vynechat. „Po celou dobu konání parku si děti můžou vyzkoušet desítky různých sportů a aktivit, a to jak na souši, tak i na vodě. Za zdolání 12 disciplín si každý odnese diplom, za 16 disciplín dokonce medaili.“ dodává Pavel Stara, pořadatel Sportovního parku Pardubice.

fun water parkfun water parkZdroj: Turistické informační centrum Pardubice, příspěvková organizace

V parku Na Špici ještě chvíli zůstaneme. Na soutoku Labe a Chrudimky se totiž nachází Fun Water Park, nafukovací překážková dráha umístěná přímo na vodě. Můžete si tam také půjčit paddleboardy, kánoe či šlapadla. Pokud poplujete po Labi, kulisu vašich vodních radovánek bude dotvářet hrad Kunětická hora, který se tyčí nad hladinou řeky.  

lanové centrumlanové centrumZdroj: Turistické informační centrum Pardubice, příspěvková organizace

Ti, co se nebojí výšek a mají rádi výzvy mohou navštívit Lanové centrum Pardubice v místní části Cihelna. Kromě vysokých lanových překážek pro dospělé areál nabízí široké možnosti aktivit pro vaše potomky. Najdete tu Lanáček, kde je jedenáct druhů překážek pro děti již od tří let, dále pak bungee trampolíny, skákací hrad a tradiční pouťové houpací lodičky. Na závěr návštěvy je možné si tu dát něco dobrého k jídlu.

Bližší informace naleznete na: www.ipardubice.cz