Společnost Škoda Auto ve svém závodě v Kvasinách otevírá nové školicí středisko pro robotiku a automatizaci. Tímto svým počinem zde rozšiřuje své vzdělávací možnosti. V budoucnu zde tak budou zaměstnanci získávat související potřebné teoretické i praktické znalosti.

DALŠÍ VÝZVA
Touto cestou česká automobilka své zaměstnance v Kvasinách, kde se již vyrábějí i modely vozů Kodiaq a Karoq, připravuje na výrobu modelu Octavia, která bude zahájena v létě 2024.
Škoda Auto tak využívá své výrobní kapacity. Investice na využití nejmodernějších výrobních procesů umožňuje druhému největšímu českému závodu značky Škoda rozšířit nabídku technického vzdělávání svých zaměstnanců.

„Investice do výstavby školicího střediska je důležitým předpokladem pro zajištění budoucího vývoje naší společnosti. Vyspělé robotické a automatizační technologie jsou v našich závodech nedílnou součástí výrobních procesů a s nimi úzce souvisí odpovídající pokročilé vzdělávání našich zaměstnanců. Dbáme na to, abychom jim poskytli dovednosti potřebné k plnému využití potenciálu našich zařízení. Tímto způsobem dosáhneme usnadnění rutinních úkonů, vyšší efektivity a optimalizace kapacit,“ uvedl Andreas Dick, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Výroby a logistiky.

V prostorách školícího střediska, které disponuje dvěma třídami pro teoretickou výuku a třemi robotickými pracovišti pro praktická cvičení, se zaměstnanci zaměří na robotiku a problematiku PLC (programovatelné logické automaty) – znalosti z oblasti, jejichž význam se neustále bude zvyšovat.
Dosud měli zaměstnanci závodu pro účely vzdělávání přístup pouze k jedné robotické buňce, kterou mohli využívat v rámci dvou školicích modelů zaměřených na robotiku a jednoho školicího modelu konkrétně zaměřeného na PLC.

Jenom v loňském roce proto muselo za účelem získání dalších znalostí do hlavního závodu v Mladé Boleslavi dojíždět téměř 200 zaměstnanců.

300 ZAMĚSTNANCŮ ROČNĚ

Každý rok získá v Kvasinách specializované technické znalosti v oblasti normativních kurzů, robotiky, e-mobility a měkkých dovedností až 300 mechaniků, elektrikářů a elektroniků z oddělení seřizování výrobních linek a údržby. Obsah a forma nabízených školení budou individuálně přizpůsobeny potřebám účastníků a jejich oddělení. Nové prostory umožní realizovat školení od vstupní úrovně pro nové zaměstnance až po pokročilé školení na odborné úrovni.