Projekt Bydlení Skvrňany, jenž zahrne sedm bytových domů, bude z pohledu energetické náročnosti zařazený do skupiny B. Jednotlivé byty budou vycházet z osvědčeného konceptu Chytrého bydlení společnosti Trigema. Budou zde proto také tepelněizolační okna s trojskly nebo možnost přípravy modulového systému bydlení. Díky tomu se budou moci některé jednotky spojovat, či naopak rozdělovat. Většina bytů bude mít balkóny, lodžie, terasy a sklepy. Ceny bytů začínají na zhruba 2,7 milionech korun. První majitelé by se sem měli nastěhovat ještě před vánočními svátky roku 2022.   

Zdroj: Trigema a.s.

V areálu vznikne navíc centrální park s dětským hřištěm a zelení. Samozřejmostí bude také více než 130 parkovacích míst v podzemních garážích a 100 na povrchu. Část z nich bude vyhrazena návštěvám a dalším hostům.

Zdroj: Trigema a.s.

Místo, kde stavba právě začíná, najdete u konečné tramvajové zastávky Skvrňany v městském obvodu Plzeň 3. Tramvají se do centra rezidenti dostanou zhruba do 11 minut. Autem pak do 8 minut. Díky blízké silniční spojce Regensburská, na kterou v blízké budoucnosti naváže připravovaný Městský (západní) obchvat Plzně, se navíc zrychlí cesta na severní předměstí nebo směr Karlovy Vary a Žatec.

Zdroj: Trigema a.s.

Investorem a stavebníkem Bydlení Skvrňany je společnost Trigema. Ta již v západočeské metropoli úspěšně zrealizovala a vyprodala dva bytové projekty – bytový areál v ulici Kollárova a rezidenční projekt V Zahrádkách. „Po bytových areálech Kollárova a V Zahrádkách to bude už náš třetí projekt, který v Plzni realizujeme. Věříme, že stejně jako u obou předchozích bude valná většina bytů obsazena ještě předtím, než stavbu dokončíme,“ říká Petr Pospíšil, obchodní ředitel společnosti Trigema.

Architektonické práce Bydlení Skvrňany zajišťuje ateliér AVE architekt.

 Zdroj: Trigema a.s.