Český výrobce snídaňových cereálií, kaší, proteinových drinků a celé řady dalších dobrot má s lyofilizací dlouholeté zkušenosti. Jako jeden z prvních začal nabízet mrazem sušené ovoce, které si zachová svěží chuť a navíc získává neodolatelně křupavou konzistenci. Lyofilizované dobroty jeho zákazníci milují, proto se Mixit rozhodl stejný koncept aplikovat i na sýry.

Když to funguje na sladkém, proč by to nešlo také u slaných dobrot? Stejně všichni milují slané křupání, řekli si v Mixit a zkusili mrazem vysušit kostičky sýra. Výsledek je famózní.

Mixit navíc uvádí na trh sýry hned ve třech provedeních, aby bylo na výběr.

První mix křupavých sýrů obsahuje goudu, čedar a ementál. Lyofilizované sýry si uchovávají svůj specifický šmak a na první kousnutí rozlišíte výrazný čedar od ementálu, který vyniká i svým typickým děravým zevnějškem. 

Mix křupavých sýrů, 135 g. Složení: Holandská Gouda 33,4 %, Čedar 33,3 %, Ementál 33,3 %. Na Mixit.cz seženete za 189 Kč.

Nové sýry od Mixitu jsou skvělou zprávou i pro všechny nadšence do zdravého životního stylu. Místo slaných ořechů totiž můžete po večerech mlsat kvalitní sýry plné bílkovin. Druhá novinka, teplem sušený kozí sýr, je k večeru s přáteli nebo s Netflixem ideální, protože si ohromně rozumí s červeným vínem. 

Křupavý kozí sýr, 80 g. Složení: 100% kozí sýr. Na Mixit.cz seženete za 149 Kč. 

Poslední kombinace sýrů, kterou Mixit představuje, je až z Anglie. Spojení White Cheddar & Red Leicester je pro Anglii typické. Jedná se o kulinářskou novinku, která rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud náhodou Red Leicester neznáte, jedná se o tradiční anglický sýr s velmi jemnou chutí. Tuto dvojku anglických gurmánů si zamilujete!

Křupavý sýr: White Cheddar a Red Leicester, 70 g. Složení: Cheddar 50 %, Red Leicester 50 %. Na Mixit.cz seženete za 129 Kč.