S vedením k úctě k přírodě by se mělo začínat velmi brzy, děti jsou nesmírně vnímavé již od narození, a jakmile začnou být alespoň trochu samostatné, neměli bychom je svěřit do péče digitalizovaných hraček a virtuální reality. Seznamujme je s realitou skutečnou, která je obklopuje na každém kroku, aby si uvědomily, že život se ukrývá i v docela nenápadných semenech rostlin.

Některé děti, co žijí ve velkých městech, obklopené technikou a blahobytem, mohou ztrácet kontakt s přírodou a přehled o tom, v jakých souvislostech vše v přírodě vzniká a zaniká, obnovuje se a regeneruje v neustálém koloběhu, a tak neztrácejme zbytečně čas a připravujme své ratolesti pro život již od prvopočátku.

Zdroj: pixabay.com

Péče o mladé rostlinky

Malé děti jsou zvídavé, a když jim ukážeme, jak se z obyčejné kuličky hrášku za pár dnů vyklube zárodek nového života, brzy pochopí, že rostlinky rostlou samy, a že jim musíme k růstu pouze nabídnout vhodné podmínky. Klíčení semínek může probíhat i bez velkého úsilí a děti to od nějakých sedmi, osmi let dokážou po několika základních úvodních instrukcích samy. Můžete klíčení vyzkoušet v nakličovacích miskách nebo sklenicích.

Nakličovací miska – vyrábí se z transparentního, zdravotně nezávadného akrylového plastu, který se snadno udržuje v čistotě. Dna misek jsou vroubkovaná, aby se v nich lépe udržela potřebná vlhkost, a každá z nich je opatřena otvorem, kudy odtéká při proplachování přebytečná voda do spodní odkapávací misky. Nakličování s miskami je minimálně pracné a zábavné.

Sklenice na klíčení – v nádobě z křemičitého skla se nejprve první den semínka ponechají namočená ve vodě, čímž se nastartuje klíčící proces, a další dny už se pouze proplachují vodou a ponechávají v kontaktu s vlhkostí. Sklenice zaujímá šikmou polohu na speciálním stojánku s keramickou odkapávací miskou a spolu s klíčícími semínky je velmi atraktivním doplňkem na kuchyňských linkách nebo na komodách v dětských pokojích.

PR článek vám sice možná může nabídnout leckdo, ale kvalitní PR článek, se kterým se dosáhne žádoucích výsledků, získáte jedině u https://www.seolight.cz/.