V první řadě zdravé stravování a udržitelnost

Rohlik.cz se přidává k mezinárodnímu hnutí Veganuary, vyzývajícímu lidi k experimentování s rostlinnou stravou a objevování nových možností, jak obohatit svůj jídelníček. Hlavním cílem kampaně je informovat a inspirovat zákazníky k přijetí zdravých a udržitelných stravovacích návyků. Celá kategorie rostlinných potravin se těší velké popularitě a meziročně roste až o 30 %.

Zdroj: Rohlik.cz

Široká nabídka Plant Based produktů

Rohlík se pyšní bohatým sortimentem rostlinných produktů od „nemléčných výrobků“, přes „neryby a nemaso”, až po alternativy lahůdek. Zároveň si zde mohou zákazníci i dopřát řadu exkluzivních pochutin, dostupných pouze na Rohlik.cz. Příkladem toho může být značka Juicy Marbles, která je perfektní alternativou prémiových typů masa. Již nejširší nabídku na trhu však Rohlík stále rozšiřuje, aby lépe odpovídala potřebám a přání zákazníků.

Luštěniny jako základ zdravého stravování

Maso se skvěle nahradí luštěninami, které jsou v rostlinné říši jedním z nejlepších zdrojů bílkovin, vlákniny, díky které mohou pomoci regulovat hladiny cukru v krvi. Jsou nejen zdravé a levné, ale také ekologičtější a ideální pro dlouhodobé skladování. Čočka, fazole nebo cizrna nabízí širokou škálu chutí a textur, které uspokojí každého. Skvělou volbou jsou například produkty německé značky Alnatura v BIO kvalitě.

The Green Garden - „Barevné jídlo dělá lidi šťastnější”

Vlastní značka The Green Garden představuje pestrou nabídku hotových jídel, která spojují zdraví, udržitelnost a vynikající chuť. Každé jídlo je pečlivě připraveno z kvalitních rostlinných surovin, přinášejících radost z jídla, která je prospěšná pro zdraví i planetu.

Zdroj: Green Garden Stefanie Anich

Mléčné alternativy za skvělou cenu

Rohlík.cz nabízí také širokou škálu rostlinných mléčných alternativ, mezi kterými si vybere každý. Oves, rýže, mandle, kosos či sója, na Rohlíku najdete vše, co si Vaše tělo žádá. Nepřehlédněte také výrobky privátní značky Yutto, které nadchnou nejen kvalitou, ale také cenou.

Kam pro inspiraci?

Jak ozvláštnit monotónní kuchyni, nebo jak na platbased recepty? Zkuste Rohlik Chef, kde najdete řadu tipů a receptů pro každou příležitost!

Zdroj: Green Garden Stefanie Anich

 

Zkuste naše Dýňové vegetariánské curry
SUROVINY
            500 g mramorové dýně nebo Hokkaido
            2 cibule
            4 stroužky česneku
            2 balení uzeného tofu
            40 g rajského protlaku
            160 ml kokosového mléka
            1 kávová lžička curry pasty
            1 kávová lžička sójové omáčky
            Čerstvá thajská bazalka
            1 chilli paprička
            Olivový olej
            Sůl
POSTUP
1 Troubu zapneme na 200 °C. Dýni umyjeme (mramorovou dýni oloupeme), rozpůlíme a vydlabeme semínka. Nakrájíme ji na 1,5 cm proužky, které vyskládáme na pekáč, pokapeme olivovým olejem a pečeme 15 minut.
2 Cibuli nakrájenou na proužky a česnek na plátky orestujeme na pánvi s 1 lžičkou olivového oleje. Přidáme tofu nakrájené na kostky a opékáme několik minut. Do pánve přidáme rajský protlak a curry pastu. Minutu restujeme, zalijeme 200 ml vody a kokosovým mlékem. Na závěr přidáme na kostky nakrájenou pečenou dýni. Dochutíme sójovou omáčkou a solí.
3 Podáváme s rýží.

 Recept - dýňové vegetariánské curryRecept - dýňové vegetariánské curryZdroj: Rohlik.cz