Letošní turistická sezóna je po období covidových omezení konečně časem, kdy si můžeme užít bez omezení příjemné letní počasí a podniknout nějaké výlety po České republice. Ať už na to máte celý víkend, nebo jen pár hodin, krásných míst, kam se vydat, máme u nás na výběr skutečně mnoho. Nechte se proto inspirovat a pořiďte si praktickou aplikaci Ven každý den, která vám poradí, kam se vydat, a to i pro iPhony. A pokud máte mobil trochu přeplněný a raději plánujete výlety v klidu doma, existuje i webová verze této aplikace.

Zdroj: Venkazdyden.cz

Ven každý den je praktická aplikace pro turisty s tipy na výlety, které můžete jednoduše vyhledávat podle regionu. Aplikaci můžete dát souhlas ke zjišťování své polohy a ona vám pak tipy na výlety bude sama přizpůsobovat podle toho, kde právě budete, stačí zapnout funkci okolní výlety. Je skvělou zásobárnou výletů hlavně pro rodiny, takže najdete také informace o náročnosti konkrétní trasy a zda je vhodná i pro procházku s dětským kočárkem, kde se napít nebo dát zmrzlinu. Poradí vám i, která trasa na zámku je nevhodnější pro děti a kde je vstup zdarma. Pokud nějaká informace není aktuální, což se může stát, upozorněte na to tvůrce v recenzi, nebo e-mailem.

Zdroj: Venkazdyden.cz

V aplikaci si můžete vybrat, zda chcete preferovat mapy nainstalované ve svém mobilu, nebo mapy.cz. Na tu sice potřebujete data, ale mnoho lidí ji má nainstalovanou kvůli jejím praktickým vlastnostem. Navíc je možné stáhnout mapové podklady i pro off-line použití. Aplikace Ven každý den umožňuje zobrazení zvoleného výletu na mapy.cz jedním kliknutím.

Vyhledávat výlety můžete nejen podle regionu, ale i podle toho, co vás zajímá. Zaškrtnete si třeba zámek, rybník a rozhledna, délku trasy a aplikace vám najde vhodné trasy. U těch můžete také zvolit, zda preferujete okruh, nebo trasu stejnou cestou tam a zpět, případně start a cíl v jiné lokalitě, nebo jen cíl. Dozvíte se, co zajímavého je na vybraném výletu k vidí, ale také praktické rady, jak se tam dostat, kde zaparkovat apod. Oblíbené výlety si můžete v aplikaci uložit.

Zdroj: Venkazdyden.cz

Rodiče jistě uvítají, že kromě tipů na výlety je v aplikaci také přehled dětských hřišť. Ta si můžete zobrazit jako seznam i na mapě. Můžete si vybrat hřiště kryté i venkovní a zvolit také jeho velikost. Dozvíte se, jaké herní prvky na hřišti jsou, a jak je hodnoceno.

Aplikaci si můžete buď stáhnout zdarma, ale s reklamami, nebo zaplatit jednorázově drobný poplatek a pak ji používat trvale bez reklam. Tak krásné léto plné výletů s Ven každý den.