“Náš pivovar je jeden z nejdéle fungujících podniků na území Ostravy. Příští rok už oslavíme 125 let. Po celou dobu se snažíme vařit to nejlepší pivo, dávat lidi dohromady a přinášet lidem prima zážitky,” říká manažerka značky Ostravar Pavla Ličková. “A o tom všem budou naše víkendové koncerty.”

Koncertní šňůru zahájí v pátek Triomat Bude následovat Blue Cimbal a potom se přitvrdí. Vystoupí Gaia Mesiah a Th!S. V sobotu se koncerty odehrají v letním festivalovém duchu. Sobotní program zahájí Light & Love, po něm bude následovat Jakub Ondra a Czech It a nakonec všechny roztančí MoveBreakers.

“Podle mě si z našeho line up vybere každý,” říká manažer pro events a sponsorship Jan Vošta. “Na pódiích se vystřídá celkem 8 kapel a zazní spousta rozličných hudebních stylů. Od letních chytlavých melodií, přes cimbál až po klasický bigbít.”

Na pódiích se kromě výše uvedených kapel po oba dva dny poprvé představí také 10 finalistů komunitního projektu Nápady z OstraVy. Komunitní projekt Nápady z OstraVy podporuje iniciativu lidí, kterým záleží na osudu města a jeho okolí. Lidé mohou v rámci projektu získat od Ostravaru finanční prostředky na realizaci nápadů na vylepšení života na Ostravsku v souhrnné výši 400 tisíc korun. O výběru projektů rozhodují sami Ostraváci při  internetovém hlasování.

Pátek 18. června
18.00 / Černá louka / Triomat

Sérii koncertů Ostravar odstartuje akustická folková skupina Triomat.

19.00 / Loděnice / Blue Cimbal
Expresivní zpěv, alikvoty cimbálu obarveného elektronickými efekty a tepající pop-rocková rytmika. To je Blue Cimbal.

20.00 / Černá louka / Gaia Mesiah
Headlinery pátečního programu bude jistě Gaia Mesiah. Energická kapela tří žen a australského baskytaristy Joshe Stewarta

21.00 / Loděnice / Th!S
Bláznivá rocková kapela, kterou si většina lidí spojuje především s hercem a režisérem Vojtou Kotkem, který v kapele hraje na basu. Frontmanem kapely je však Honza Vyoral, který říká, že This přináší do muziky něco starýho. Poctivý starý bigbít.

Sobota 19. června
15.00 / Černá louka / Light and Love

Bratrské duo Light and Love dokáže svými chytlavými melodiemi navodit tu nejlepší letní atmosféru. Z jejich písní vyzařuje prosluněná pláž, slunce, pivo. Tedy všechno to, co nám v uplynulých 12 měsících chybělo.

16.00 / Loděnice / Czech It.
Musicserver o nich napsal, že jejich údělem je rozdávat radost. Hudební kritička Hana Bukáčková říká, že jí kapela připomíná svou lidskostí a klidem The Corrs v tom nejlepším slova smyslu. Znějí křehce, sladěně, opravdově a hlavně neprvoplánovaně.

17.00 / Černá louka / Jakub Ondra
Tuzemská média mu kdysi dala přezdívku český Ed Sheeran. Sám Jakub si však hodně zakládá na své nezávislosti a miluje hraní na ulicích. Ondrovy melodické chytlavé písně patří k těm, které rozhodně chcete slyšet.

18.00 / Loděnice / MoveBreakers
Sérii koncertů Ostravar zakončí kapela MoveBreakers. Čekejte pravý partybeat. Koktejl všech žánrů, ze kterého se vám rozvlní boky.