Své o tom ví i Petr Marek, someliér a šéf společnosti Český archiv vín, která provozuje několik vinoték po celé ČR a stojí za stejnojmenným e-shopem. „Každoročně se potvrzuje, že Vánoce jsou svátkem, kdy dobré víno nesmí chybět na žádném svátečním stole. Jedním z důvodů je určitě i fakt, že bílé suché víno se výborně hodí jak k tradiční rybě, tak i k řízkům. Víno patří také mezi oblíbené dárky. Mezi nejoblíbenější mezi našimi zákazníky v této době patří Veltlínské zelené a Ryzlink, z červených odrůd pak Merlot," popisuje Petr Marek.

Zdroj: www.ceskyarchivvin.cz

Podle Marka jsou Vánoce typické tím, že lidé na víně nešetří. „Lidé se před svátky nebojí připlatit za kvalitu. Letošní rok je ve znamení malých rodinných vinařů. Mnoho našich zákazníků si uvědomuje, že nákup vína od těchto vinařů je také určitou podporou pro ty vinaře, kteří uzavřením hotelů a restaurací přišli o výraznou část odbytu," říká Marek.

Pokud jde o zahraniční vína, i Marek potvrzuje fenomén italských bublinek. „Posledních pár let je neuvěřitelné, jak dobývá náš trh jemně šumivé víno z vinařské oblasti na severu Itálie – Prosecco. Vyrábí se ze staré italské odrůdy Glera a i díky míchaným nápojům se dostává na samý vrchol „hitparády"," potvrzuje Marek. Ten zároveň apeluje na zákazníky, aby byli i při letošních nákupech vín opatrnější, a to hlavně na internetu. „Kvůli různým korona-opatřením vzniklo mnoho různých e-shopů, které bez jakékoli odborné znalosti a vlastního posouzení kvality nabízejí levná vína za vysoké peníze," upozorňuje Marek. „U nás v www.ceskyarchivvin.cz (Českém archivu vín) se vínům věnujeme již 25 let a každé víno v naší nabídce je pečlivě vybíráno. Jsem přesvědčen, že naše zkušenosti z posuzování kvality vín na našich domácích i zahraničních soutěžích, spolupráce se špičkovými zahraničními degustátory, ale i osobní vazby s každým z našich vinařů jsou zárukou vysoké kvality výběru a dobré – odpovídající – ceny," dodává Marek.

Zdroj: www.ceskyarchivvin.cz

A jak se zorientovat při nákupu vánočního vína, pokud jsem laik? „Nejlepší je samozřejmě vědět, jaká vína obdarovaná osoba preferuje, a nejdůležitějším kritériem je zbytkový cukr, tedy zda se jedná o suchá, polosuchá či sladká vína. Zkušenější většinou preferují sušší vína, začátečník naopak sladší. U pánů se nespletete v Ryzlinku rýnském, většinu dam neurazíte Pálavou. U červených vín pánové preferují těžší a mohutná vína, která dozrávají na sudu, například Frankovka, dámy naopak sametovější červená jako Pinot Noir," popisuje Marek s tím, že preference jsou velmi individuální a obecnými radami si nevystačíme. A co si letos otevře on sám u svátečního stolu? „Veltlínské zelené a ryzlinky, ale nebál bych se experimentovat. U nás bude na stole i Sauvignon od Jirky Barabáše a k dezertu úžasná slámovka od Oldy Drápala," uzavírá Petr Marek.