Americká hypotéka je přesně ten typ úvěru, který vám pomůže s financováním nového bydlení, rekonstrukce nebo klidně i dovolené. Zkrátka ji můžete použít na cokoliv. Na rozdíl od spotřebitelského úvěru dosáhnete s americkou hypotékou na vyšší částky a získáte nižší úrok. Jak to celé funguje?

Potřebujete nemovitost k zástavě

Stejně jako v případě klasické hypotéky, ani v případě americké hypotéky se neobejdete bez nemovitosti, kterou můžete dát do zástavy. Nemusí přitom jít jen o jednu nemovitost – pokud jich máte více, jejich hodnota se sčítá. Podmínkou je, aby celková hodnota jedné nebo více nemovitostí byla vyšší než částka, kterou si chcete půjčit. Úvěr by měla převyšovat o 30 až 40 %.

Kromě nemovitosti budete potřebovat stejné dokumenty jako v případě klasické hypotéky. Tedy platný doklad totožnosti, potvrzení o příjmech i vyplněnou žádost o úvěr. Výhodou je, že americkou hypotéku si můžete vzít až na 20 let a splátky si tak rozložit, jak potřebujete. S Bankou CREDITAS máte dokonce každou mimořádnou splátku zdarma.

Úroková sazba už od 3,30 %

Nízký úrok je jednou z výhod, které hrají ve prospěch americké hypotéky. Je často nižší než u spotřebitelského úvěru. Vsaďte na americkou hypotéku od české Banky CREDITAS, a získejte úrok 3,30 %. V případě tohoto typu úvěru vás banka nebude omezovat horní hranicí, maximální částka záleží pouze na vaší schopností splácet a samozřejmě na hodnotě zastavené nemovitosti.

Splaťte další úvěry nebo i kontokorent

To, že bance nemusíte dokládat účel, na který chcete hypotéku využít, je největší předností americké hypotéky. Oblíbeným způsobem využití je tak i konsolidace, která vám umožní sloučit všechny půjčky do jedné a tu splácet s nižším úrokem. Stejně tak poslouží i na splacení kontokorentu nebo kreditní karty.