Znáte to, vezmete třeba hrneček a zůstane vám v ruce jen ouško, omylem si na brýle odložíte tašku a nožička praskne. Tyto malé nehody se stávají každý den, ale dají se rychle napravit. Prostě to slepíte. Vteřinová lepidla vám pomohou opravit věci rychle, spolehlivě a většinu z nich můžete mít kdykoliv a kdekoliv s sebou. Hodí se jako pohotovost pro rychlé opravy.

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

A bude to držet?

Tuto otázku si pokládáte neustále. Položili jsme jí, společně s ostatními dotazy Ireně Kovářové, senior brand managerce značky Loctite - Henkel.

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

Aby vše drželo jak má, je potřeba nejdříve místo, které slepujeme očistit. Odpadne vám například ouško hrnečku, očistěte čistým hadříkem obě místa. Je to důležité, případný prach a nečistoty totiž zabrání přilnutí lepidla, a i když se to na první pohled může zdát čisté, prachové částečky vytvoří vrstvu, která se pak odloupne a spoj nebude držet. Podobný problém je mastný povrch."

Zdroj: www.loctite-superattak.cz

Jaké jsou nejčastější chyby při lepení sekundovými lepidly?

Čistá plocha, ani nevíte, kolik lidí vezme jen lepidlo, nanese a diví se, že nedrží. Výběr lepidla je jedna z nejdůležitějších věcí. Vyberte si správné lepidlo, na každém z nich je uvedené, k čemu je určené. Když si nebudete jistí, zvolte univerzální variantu (Loctite Super Attak Universal). Jednou z nejčastějších chyb je špatně slepený předmět. Vteřinová lepidla jsou neuvěřitelně rychlá, proto je nutné neotálet, jinak budete mít přilepené prsty a věc rozlepenou, nebo přilepenou nakřivo. My v Loctite na vás myslíme, a proto jsme vytvořili gel Loctite 60 sekund, který nestéká a máte s ním celou minutu na korigování. Díky tomuto času a velikosti lepidla jej můžete použít i pro opravu větších ploch. Další z podstatných chyb při lepení vteřinovými lepidly jsou zaschlé kapky lepidla. Na to je jediná rada, zvolte správné nanášení. Například Loctite Brush má štěteček, a tak lepidlo nanesete snadněji. A pro ty méně zručné máme Loctite Perfect Pen ve tvaru pera, které nekape a nanesete s ním lepidlo zcela přesně."

Chcete se podívat na Loctite?

Zdroj: Youtube