Start nové extraligové sezony se blíží a fandové Vítkovic už vědí, v čem ostravští hokejisté v pátek 16. září vyjedou na led k prvnímu soutěžnímu klání. Modro-bílý klub představil podobu dresů pro sezonu 2022/2023.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera.

Stejně jako před rokem, také tentokrát pochází design dresu z dílny jednoho z příznivců modro-bílého klubu. „Rozhodli jsme se dát prostor i návrhu, který se v loňském hlasování umístil na druhém místě. Je to návrh fanouška, který získal četné sympatie a hlasy mnoha dalších příznivců vítkovického hokeje. Je pěkný, vkusný a zároveň svým způsobem dynamický a atraktivní. Proto jsme mu dali zelenou v této sezoně,“ prozrazuje mediální pracovník HC VÍTKOVICE RIDERA Zdeněk Janiurek.

Autorem návrhu je David Suchý. Dresu dominuje rytíř Vítek, oblíbený symbol původně Vítkovických Železáren, který je ale neodmyslitelně spjatý především s vítkovickým hokejem, a to už od roku 1967, tedy 55 let! Zajímavé je ovšem skloubení i stínovaného loga klubu v pruzích na spodní straně dresu, což působí značně dynamicky a atraktivně.

Domácí sadou bude pro novou sezonu dle herního řádu bílá varianta. Tipsport Extraliga mění pravidlo o barvách domácích sad vždy co dva roky.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera.

Se startem nové sezony je již řadu let neodmyslitelně spjat také křest nových dresů. Po dvou letech covidových restrikcích se Vítkovice mohly vrátit k osvědčenému modelu za účasti co nejhojnějšího počtu fanoušků. „Nyní, když už společnost nesvazují žádná omezení, jsme rádi, že se můžeme opět napřímo potkat s našimi fanoušky. Otevření sezony tak bude tak říkajíc v terénu, venku a jeho součástí bude tradiční velká autogramiáda celého mužstva. Samozřejmě s křtem dresu a představením kádru a doprovodným programem,“ láká Janiurek.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera.

A kdy budou moci fanoušci ostravského hokeje a Vítkovic vidět nové extraligové dresy i kompletní kádr napřímo? Otevření sezony HC VÍTKOVICE RIDERA 2022/2023 je naplánováno na pondělí 5. září od 16:00 hodin na prostranství u prodejny Kaufland v Ostravě-Zábřehuu průchodu k obchodnímu centru Avion Shopping Park Ostrava.
Vstup je samozřejmě zdarma a připraven je i doprovodný program.

Zdroj: Youtube

Zdroj: HC Vítkovice Ridera.