Odborná porota u objektu společnosti KOMA MODULAR ocenila kultivovanost stavby i její provedení. "Velmi nás potěšila celková kvalita díla, je to ukázka zcela jiné stavební technologie, je to modulární systém, je to ukázka toho, jakým způsobem se dají objekty postavit z tohoto systému. Takovou úroveň, kvalitu prací, řešení detailů, interiérového řešení, to se vidí málokdy. Navíc doplněno vynikajícím dílem výtvarníka Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové, což je v rámci republiky ojedinělé," uvedla předsedkyně poroty Ing.arch. Dagmar Nová.

Zdroj: KOMA Modular s.r.o.

EXPO pavilon navrhla dvojice mladých, dnes už mezinárodně uznávaných architektů CHYBIK + KRISTOF. Interiér pro administrativní budovu upravila skupina OLGOJ CHORCHOJ.

V minulosti dostaly Grand Prix tři objekty v bývalém zlínském baťovském průmyslovém areálu, a to Podnikatelské a inovační centrum, Baťův mrakodrap a Baťův institut, také hospic Citadela ve Valašském Meziříčí, loni ji získal Vzdělávací komplex zlínské Univerzity Tomáše Bati, který navrhla architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná a její pražský kolektiv.

Zdroj: KOMA Modular s.r.o.

Přemístěný EXPO pavilon navázal na mnohá ocenění z výstavy EXPO 2015, kde byl jako první český EXPO pavilon oceněn bronzovou medailí za architekturu a způsoby realizace. Po přemístění byl navíc oceněn v soutěži Zasedačka roku jako Nejatraktivnější pracovní prostředí.

Pavilon je proto právem zařazen po bok dalších architektonických českých skvostů za dob samostatné České republiky mezi Stavby čtvrtstoletí.

www.koma-modular.cz
www.pavilon-expo2015.cz