A podobně mluví i Tomáš Klus, který s tímhle projektem taky bytostně souzní: „Svět venku je plnej arogance, bezohlednosti, lhostejnosti a kdoví čeho ještě.

Svojí dosebezahleděností mi přijde úplně šílenej,“ přizvukuje jim další skvělý písničkář, vystupující pod vznešeným pseudonymem Xindl X

Není tedy divu, že se tihle umělci a s nimi dalších 120 kapel a divadel rozhodli dát nás všechny trochu do kupy zrovna na území Psychiatrické nemocnice Bohnice. 

Naše společnost je totiž rozpolcená. Je natolik schizofrenní, že se snad může sjednotit jedině za plotem psychiatrického zařízení. To ovšem na bedra festivalu, co je za tímhle plotem jako doma, klade dosti nelehký úkol – pokusit se ji vyléčit.

Zdroj: Youtube

Je nutno nasadit elektrošoky, skotské střiky, nebo dokonce rovnou lobotomii? Anebo postačí intenzivní arteterapie, ke které se propůjčí desítky muzikantů a divadelníků? To zjistíte o posledním květnovém víkendu, kdy se festival Mezi ploty už po šestadvacáté rozjede.

Do terapeutických snah se zapojí třeba majitel skvělého hlasu a talentu Vojtěch Dyk se špičkovými instrumentalisty z B-Side bandu, neodolatelní písničkáři Tomáš KlusXindl X, hiphopové legendy Prago UnionPSH a k tomu No Name, Slza, Lenka Dusilová, Horkýže Slíže, Michal Pavlíček s Monikou Načevou, Květy, Chantal Poullain, Mydy Rabycad, Cocoman, Vosto5, Divadlo Bolka Polívky, Buchty a loutky a spousta dalších.

Ne ploty mezi lidmi, ale lidi Mezi ploty! Pod tímhle mottem se v Bohnicích všichni i s návštěvníky sjednotí. Podrobný program festivalu najdete na www.meziploty.cz.

Zdroj: NedomYsleno ČR s.r.o.