Jste zkušeným starostou Spáleného Poříčí a často musíte jednat s krajem. Jaká je Vaše představa o jeho praktickém fungování?

Chceme, aby hejtmanství bylo vnímáno jako opora městům, obcím, lidem v kraji, nikoliv jako zbytečná a občanům neznámá instituce. Kvalitní péče o kraj chce hodně zdánlivých „samozřejmostí". Jasný cíl je řádné hospodaření, nepohrdat lidmi, za každých okolností naslouchat občanům,
Nezadlužovat se, otevřeně komunikovat a nekrást.

V kampani se chlubíte jak táhnete za jeden provaz. Na první pohled nesourodé spojenectví starostů z celého kraje, plzeňští Občané patrioti a k tomu Svobodní a Soukromníci. Proč by měl volič vybrat právě vás?

Když pro nic jiného tak proto, aby v krajském Zastupitelstvu nebyly jen parlamentní strany. Letité vazby, koaličně opoziční spojenectví velkých stran, stará přátelství a zákulisní hry, které často víc než zájem lidí sledují zájem jednotlivce, pokřivuje politiku. Je to jedna z příčin proč lidé politikům nevěří a
často jich mají plné zuby. Nezastíráme, že každý z nás prezentuje trochu jiné zájmy. Všichni však žijeme v jednom kraji a právě to široké spektrum je zárukou toho, že táhneme za jeden provaz za zájmy občanů kraje.

Se starosty a jejich podporou se chlubí vlastně všechny strany. V čem jste jiní?

Nebudu hodnotit kdo se jak chlubí starosty. Jsem rád. Je z toho vidět, že starostům lidé důvěřují víc než parlamentním stranám, vládě i hradu. Stačí jen čísla. Na naší kandidátce je 26 starostů, tři místostarostové, včetně dvou největších obvodů města Plzně, bývalý primátor Plzně, řada zastupitelů. Rozdíl je nejen v absolutních číslech, ale i v tom jak parlamentní strany na jednu stranu hovoří o starostech a na druhou stranu jsou dnes města a vesnice oblepené hesly, které nemají nic společného s tím, co kraj může ovlivnit. Jakoby krajské volby byly referendem o vládě. Na plakátech si řeší svoje poslanecké a vládní půtky. Troufnu si říct, že v tom jsme jiní.