Ta stojí vedle silnice jeden kilometr za Černou Horou u odbočky na Lysice. Je součástí areálu společnosti ATOMO PROJEKT s.r.o., která se specializuje na povrchovou úpravu výrobků. Chcete vědět, čím se zabýváme? Na dotazy odpovídá náš obchodní manažer Martin Krejčí:

Co vlastně je to „odlakování“?
Z povrchu kovových dílů odstraňujeme nežádoucí organické vrstvy (laky, gumu, plast, olej). Našimi zákazníky jsou hlavně automobilky, strojírenské a stavební firmy a lakovny. Vozí k nám přípravky používané při lakování. Projede-li lakovací rám nebo hák několikrát lakovnou, utvoří se na něm silný nános barvy. Ten je třeba odstranit; pak můžete přípravek opakovaně použít. Díly projdou pyrolytickou pecí, kde se nátěr přemění na popel, a následně se díl dočistí. To platí i pro vadně nalakované výrobky. Jsou pak jako nové a připravené k dalšímu použití či nalakování. Pro materiály, které se nedají zpracovat v peci, používáme mokré odlakování. Našich služeb využívají i soukromníci. 

Zmínil jste soukromníky, co můžete nabídnout jim?
Dokážeme vrátit původní podobu a lesk například starému šicímu stroji, bráně nebo rezavé lavičce po dědečkovi. S radostí pracujeme pro majitele veteránů, kterým pomáháme připravit karoserie na nový lak.

Čím se ještě zabýváte?
Kromě odlakování provádíme též odrezení, tryskání různými typy abraziva (sklo, keramika) nebo žíhání.

A jaké jsou Vaše plány do budoucna?
Plánů je hodně. Budeme i nadále dodávat zákazníkům práci v perfektní kvalitě. To se nám daří díky skvělému týmu ve výrobě. Budeme dále investovat do modernizace výrobních prostor a technologií. Chceme, aby bylo vidět, že je zde parta lidí, kteří mají firmu i svou práci rádi.

ATOMO PROJEKT s.r.o., Bořitov 326, 679 21 Černá Hora, tel.: 516 412 635, e-mail: atomo@atomo.cz, www.atomo.cz