Kolikrát slyšíme: „Mami, mami nakresli mi pejska!“ nebo „Mami, pojď, budeme si malovat!“. Poté většinou následují zamyšlené pohledy na prázdný papír nebo výraz podivu nad barevnou čmáranicí našeho dítka. „To je moc hezká veverka, zlatičko!“ „Maminko, to jsi přece Ty!

Myslíte si, že naučit se kreslit je něco nemožného? Nejobtížnější je přijít na to, jak začít. Například v kurzu Jak na to … Kurz kreslení a malování pro každého budete srozumitelnou a zábavnou formou seznámeni s pestrou škálou výtvarných technik. Lektorka Mgr. Mariana Honzíková provádí frekventanty kurzu krok za krokem tím, jak správně zachycovat proporce, rozlišovat materiály a jak správně uchopit tvarovou i barevnou kompozicí obrazu. Zařazené relaxační prvky pomohou uvolnit mysl a povzbudí Vaši představivost.

Zdroj: Asset Media
Cítíte se unaveně a bez energie? Potřebujete se odreagovat? Zkuste si relaxaci malováním a kreslením.

Nevíte, zda Váš malý umělec u malování vydrží? Zkuste celodenní sobotní kurz!

Přivést dítě ke koníčku, který ho opravdu zaujme, je v dnešní přetechnizované době velmi náročné. Přitom rozvíjet fantazii a tvořivost dětí je velmi důležité již od raného věku. Přesně proto nabízí pro mladé malíře Ateliér Praha 5 možnost vyzkoušet si své výtvarné sklony ve víkendovém kurzu Malování pro děti. Celodenní výtvarný workshop pro děti od 6ti let seznámí malé frekventanty pod vedením zkušené lektorky MgA. Yit Kampak se základními technikami kresby a malby. Později se zaměří na tvorbu hlavního díla, kterým bývá společná malba na velkoformátové plátno, velkoplošná koláž, malba na trička či masky a podobně.

Zdroj: Asset Media
Dětem se v kurzu věnuje lektor a asistent tak, aby se zadaný cíl přizpůsobil možnostem každého mladého malíře.

Během celodenního poutavého workshopu pro malé i větší výtvarníky si děti zábavnou formou osvojují základní výtvarné techniky. Děti čeká den plný tajemných příběhů, které jim bude lektorka při malování vyprávět. Poutavé vyprávění bývá také doplněno promítáním obrázků či krátkého filmu. Nejprve se účastníci dozvědí, jakou technikou budou zvolené téma malovat. Nejčastěji při tvorbě díla děti využijí techniku malby akrylovými barvami, kresbu pastelem, fixy, pastelkami a tužkou.

Zdroj: Asset Media
Zatímco Vaše dítko maluje, můžete si užít volného dne.

Ateliér Praha 5 díky své poloze přímo ve Stodůlkách nabízí bezproblémové parkování po celý den a zároveň bezproblémovou dostupnost od metra B Luka.

Více informací:
www.atelierpraha5.cz, Budova JEREMI SPORT, Jeremiášova 2581/2, Praha 5 - Stodůlky, Telefon: +420 602 614 855, E-mail: info@atelierpraha5.cz