Milovníci vína, zbystřete! VinFest 2024 je za dveřmi a i letos vám přinášíme to nejlepší z vinařského světa. Nepropásněte tuto jedinečnou příležitost navštívit jarní prodejní výstavu, kde na vás čeká pestrá paleta růžových a frizzante vín nejen z moravských vinic.

Dokážete ve víně rozpoznat tóny jablek, koření, ořechů nebo zemité nuance? Umíte si vychutnat chuť burského ovoce, dubové vanilky, bylin či citrusů? Ať už jste zkušený znalec vína nebo se s vinnou révou teprve seznamujete, VinFest 2024 je akce přesně pro vás.

Přijďte a ochutnejte přes 160 vzorků kvalitních vín. Zbystřete své chuťové pohárky, objevujte vlastnosti jednotlivých vinařských oblastí, hledejte rozdíly v půdním složení, porovnávejte technologie zpracování i přístup samotných vinařů a najděte víno, které bude vašemu srdci nejbližší. Můžete se těšit na vína od Vinařství Ladislav Holec, Vinařství Burian s.r.o., Sklep na Kopečeku, Vinařství Popela Perná Stanislav Popela, Gravitační vinařství VILAVIN, Vinařství Fučík, GAZAŇ WINERY, Vinařství U Kapličky s.r.o., Vinařství Halkoci, VINOPA, Vinařství Prygl nebo P/P/S vinařství.

Akce se koná v nově zrekonstruovaném Kongresovém centru Brno, známém jako Kongresák.space. Vedle exkluzivních vín nabídne VinFest také ochutnávku prémiových sýrů či výběrové kávy z české řemeslné pražírny Penerini. Večerem vás provede moderátor Michal Chylík a k tanci i poslechu zahraje horňácká cimbálová muzika Libora Supa.

VinFest 2024 není jen o degustaci vína, ale také o setkávání se s vinaři, kteří vám rádi prozradí příběhy za svými víny. Chtěli byste se dozvědět více o pěstování vinné révy, o technologickém postupu výroby vína či o vlastnostech, která u vín pozorujeme? Nebojte se zeptat přímo u zdroje. Pohovořte s vinaři a poznejte práci a vášeň, která se ukrývá za každou lahvinkou.

Přijďte objevit nové chutě, užít si skvělou hudbu a setkat se s přáteli v srdci Brna. Nechte se unést atmosférou a ponořte se do světa výjimečných vín, která vám přinesou radost odplaví každodenní stres. Těšíme se na vás!

Vstupenky na akci bude možné koupit v den akce při vstupu od 18:30.

Zdroj: MYJO, s.r.o.