Postel je místem, kde trávíme každý den několik hodin. Večer do ní uléháme s nadějí, že se ráno probudíme odpočatí a nabití energií. Jednou z věcí, která kvalitu spánku ovlivní, je povlečení. Jak ho vybrat?

Povlečení by mělo ladit s interiérem, přesto není vzhled nejdůležitějším kritériem jeho výběru

Když dojde na výběr nového povlečení, snažíme se vybrat takové, které bude ladit s nábytkem, stěnami, závěsy a dalším bytovým textilem v ložnici. Co si budeme povídat, do hezkého povlečení se nám přeci jen uléhá o poznání lépe. Jenže barva a design rozhodně nejsou tím nejdůležitějším parametrem pro výběr. Mnohem důležitější je materiál, rozměr a zapínání.

Nejoblíbenějším materiálem je bavlna

Kdo by chtěl každý večer uléhat do postele s vědomím, že se celou noc bude potit a převalovat, protože ho povlečení bude škrábat a nebude od těla odvádět vlhkost? Asi nikdo. A právě proto je výběr materiálu, ze kterého je povlečení ušité, tím nejdůležitějším kritériem výběru.

Nabídka v obchodech je široká, nejoblíbenější je ale stále bavlna, na kterou nedaly dopustit už naše babička. Už ale nemusíte pokukovat jen po povlečení v klasické plátnové vazbě, které se mačká a je třeba ho žehlit, sáhnout můžete i po dalších zpracování bavlny jako krep, flanel a bavlněný satén. V čem se liší?

Krepové povlečení pro chytré hospodyňky

Nebaví vás žehlit, přesto si chcete dopřát komfort bavlny? Vsaďte na krepové povlečení ze 100% česané bavlny, které vás nadchne svou praktičností a kvalitou. V pravidelných pruzích se střídá jemná a zvrásněná část, povlečení je přesto jemné a lehké. Žehlení je u něj zakázáno.

Bavlněný satén pro luxusní spánek

Tak rádi byste si vyzkoušeli spát pod saténovým povlečením, zrazují vás od toho ale zkušenosti ostatních, kteří tvrdí, že je satén studený, klouže a zatrhává se? Vsaďte na bavlněný satén, u kterého se ničeho z toho nemusíte obávat, a přesto budete spát v saténu.

Povlečení z bavlněného saténu je luxusní, krásné, prodyšné a pyšní se skvělou termoregulací. Pevná struktura materiálu mu zajistí dlouhou životnost, spát pod ním můžete p celý rok. Co vy na to?

Zdroj: B.E.S. - Petrovice, s.r.o.

Bavlna v plátnové vazbě je pořád oblíbená

Klasické povlečení, které známe z ložnic našich babiček. Povlečení, které dobře odvádí vlhkost od těla, je prodyšné a příjemné na dotek. Ne nadarmo se říká „Spát jako v bavlnce." Snese i vysoké teploty, takže je vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou. Dlouho vám vydrží, jeho jedinou nevýhodou je skutečnost, že se mačká a musí se žehlit.

V zimě vás zahřeje flanel

Ano, i flanelové povlečení je vyrobené z bavlny. Jde o 100% bavlnu upravenou počesáním na flanel, který vás zahřeje i během těch nejchladnějších nocí. Jemnost i měkkost materiálu je samozřejmostí, stejně jako prodyšnost a schopnost od těla odvádět pot.