Není žádným tajemstvím, že laktóza v mléce často způsobuje nadýmání nebo nevolnost, některým lidem může být těžko, cítí se unavení a „nafouknutí“. Není nic jednoduššího, než vyzkoušet variantu bez laktózy. Nemusíte se bát, že byste tělo nějak ochudili, všechny výrobky mají totiž stejnou výživovou hodnotu jako běžné kravské mléko, avšak nijak nezatěžují trávicí trakt. Bezlaktózové produkty jsou tak skvělou variantou pro každého, komu laktóza nedělá dobře a zároveň se nechtějí vzdát mléčných výrobků. Lidský organismus totiž látky obsažené v mléce potřebuje a je pro něj mnohem přirozenější získat je touto cestou než například formou potravinových doplňků.

Není divu, že bezlaktózových výrobků je na trhu čím dál víc – vlastní řadu má i firma MEGGLE, která vyrábí jak mléko, tak i smetanu na vaření či ke šlehání, tvaroh a tolik oblíbený cottage cheese. Všechny produkty jsou čistě přírodní, vyráběné tradiční metodou a bez konzervantů. Mají skvělou chuť, protože obsahují všechny přírodní složky, které dělají mléčné výrobky plnohodnotné: vitaminy, minerální látky, bílkoviny a tuk. Dokonale tak naplňují představy o zdravé a chutné mléčné pochoutce, která může být rychlou snídaní, osvěžující svačinou nebo lehkou večeří. Lahodnou chuť bezlaktózových výrobků si vychutnáte v moučnících a ovocných salátech, ale také na zmrzlině, pudinku či kávě.

Stačí jen správně odpovědět na otázku a můžete vyhrát  balíček bezlaktózových výrobků  od značky MEGGLE v hodnotě 2 200 Kč!

Co je to laktóza?

a) cukr, který je obsažen zejména v mléce

b) mléčná bílkovina

c) komplexní sacharid

Více informací na: www.meggle.cz/bez-laktozy

Odpovědi zasílejte od 24. května do 26. května na e-mailovou adresu soutez@denik.cz

Vyhrává 50., 100., 150. správná odpověď