Myslete na plevele již při výsadbě…

Pokud nechcete řešit během roku v záhoně jahodníků plevele, doporučujeme před jejich výsadbou, na upravený záhon natáhnout černou netkanou nebo tkanou textilii.  Textilie omezují výskyt plevelů, zabraňují nadměrnému vypařování vody a díky černé barvě udržují více tepla u země (urychluje zrání jahod). Pro dlouhodobou trvanlivost textilií je důležité jejich pevné připevnění, např. plastovými kotvícími kolíky. Do natáhnuté a připevněné textilie pak vyřežte křížovité otvory, zhruba 40x40 cm, do kterých vysadíte mladé sazeničky.

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AroBio Opava

Jen zdravé sazeničky!

Silné, zdravé sazenice a jejich bohatý kořenový systém je základem úspěchu. Před výsadbou na pár minut namočte kořeny mladých jahodníků do roztoku, ideálně s přírodním stimulátorem zakořeňování, např. INPORO Stimulátor zakořeňování.  Podpoří tvorbu bohatého kořenového systému,  zlepší zakořenění rostlin a zvýší odolnost jahodníků vůči stresu při přesazení.

Zdroj: AgroBio Opava

Jaké hnojivo?  Při výsadbě je ideální použít přírodní (organické) hnojivo určené přímo pro jahody nebo drobné ovoce. Doporučujeme organická hnojiva TRUMF Jahody nebo TRUMF drobné ovoce. Hnojiva obsahují jen přírodní živiny (NPK + hořčík). Tvoří je například kostní moučky, rohové moučky, kakaové slupky, vinasse (zbytky při zpracování cukrové řepy). Hnojiva můžete nasypat přímo do jamky před výsadbou nebo jsou také vhodná pro plošné rozsypání na záhon s následným lehkým zapravením. Jejich přírodní složení je pro rostliny zcela bezpečné, rostliny rep. jejich kořeny nepopálí.

Zdroj: AgroBio Opava

Zdroj: AgroBio Opava

Nyní, při srpnové výsadbě doporučujeme použít také i TRUMF Draselné hnojivo Plod a květ Vinasse. Draslík zlepšuje hospodaření rostlin s vodou, aj. Obsahuje 38 % draslíku, rostliny tak budou před nastávající zimou dostatečně silné a odolné proti mrazu.

Zdroj: AgroBio Opava

www.agrobio.cz