Dejte si však pozor na houbové choroby!

Padání klíčních rostlin je nejčastější problém mladých rostlin po výsevu. Jedná se komplex patogenů houbových chorob v substrátu. Napadení zjistíte jednoduše, dochází ke zaškrcení krčku rostliny, která pak padá a celá rostlina uhnívá. Pokud vám takto „spadnou“ sazeničky, ztratili jste čas, který je pro klíčení a růst potřeba (ten výrazně neurychlíte). Pak můžete začít znovu… Pokud chcete těmto problémům předejít, je vhodné preventivně výsevy ošetřit, ideálně přírodně, bez chemie.

Zdroj: AgroBio Opava

ZDRAVÁ ZELENINA – ODOLNOST ZELENINY je souprava dvou přírodních - bakteriálních přípravků. Obsahuje prospěšné bakterie, které v oblasti kořenů rostlin vytvoří pevnou blokádu před možnými patogeny houbových chorob v substrátu či půdě. Navíc podporuje také růst a úrodu zeleniny!

Zdroj: AgroBio Opava

První obsažený přípravek obsahuje bakterie (Bacillus amyloliquefaciens). Tyto užitečné bakterie, které osídlí kořeny rostlin, produkují fytoalexiny – látky se stimulačními účinky na růst a přirozenou obranyschopnost zeleniny = podporují zdravý růst zeleniny, včetně jejich kořenů.  

Zdroj: AgroBio Opava

Druhý přípravek v soupravě obsahuje bakterie (Paenibacillus polymyxa). Tyto bakterie navazují u kořenů v půdě vzdušný dusík a působí stimulačně na růst zeleniny. Svojí činností bakterie zvyšují biologickou aktivitu půdy, podílí se na rozkladu organických látek v půdě, při kterém se uvolňují živiny (NPK, aj.). Tyto živiny pak pěstovaná zelenina využívá pro svoji výživu.

Zdroj: AgroBio Opava

Přípravky ze soupravy aplikujeme vždy zálivkou. Aplikaci začínáme v době prvních dvou listů rostliny (v této době je již vytvořen kořen, na který se bakterie přichytí).

Souprava je určena pro ošetření výsevů nebo výsadeb listové, kořenové, cibulové, plodové, brukvovité nebo kořeninové zeleniny = tj. pro všechnu zeleninu!

www.agrobio.cz