Galaxie barev je unikátní a nezapomenutelný prostor pro celou rodinu, který svým vzhledem připomíná nekonečný vesmír plný hypnotizujících barev a zářivých světelných efektů. Expozice vás zavede na nezapomenutelnou cestu, kde se budete moci nechat inspirovat a unést do tajů interaktivního umění.

V celé expozici můžete najít kosmonauty, které si v Galaxii barev tisknou na 3D tiskarnách.V celé expozici můžete najít kosmonauty, které si v Galaxii barev tisknou na 3D tiskarnách.Zdroj: Huyen Stinková

Jedinečná světelná výstava nabídne hned několik interaktivních instalací. V rámci nich najdete například zrcadlovou místnost, kaleidoskopické okénko v nadživotní velikosti s jedinečnou možností do něj vstoupit, zrcadlový tunel s barevnou řekou, fosforovou místnost, interaktivní klouzačku pro malé i velké návštěvníky nebo možnost vyzkoušet si novou uměleckou techniku, která vychází z metody pendulum art, tedy specifické výtvarné techniky, při které se maluje pomocí zemské gravitace a mnoho dalšího.

Unikátní zrcadlový tunel s barevnou řekou.Unikátní zrcadlový tunel s barevnou řekou.Zdroj: Leona Říhová 

Zároveň zde najdete také největší robotickou show svého druhu na světě, která představuje unikátní prostor plný projekcí a laserových světel, vytvářející spojení moderních technologií a umělecké představivosti. Po prohlídce expozice můžete zavítat také do Ateliéru Playpaper, kde si můžete vyzkoušet malování pomocí kyvadlových technik a vytvořit si svůj vlastní originální obraz.

Jde tak o skvělou zábavu, pro celou rodinu, která baví, inspiruje a podněcuje fantazii k novým a nezapomenutelným zážitkům.

Vložíme Vás do jiné reality a místo brýlí, které znáte z virtuální reality máte deštník.Vložíme Vás do jiné reality a místo brýlí, které znáte z virtuální reality máte deštník.Zdroj: Leona Říhová

Kdo stojí za unikátním projektem?

Málokdo umí do obchodních center nalákat tolik lidí jako podnikatel Vojtěch Pluhař, který se v roce 2020 dostal do výběru Forbes 30 pod 30. Za vlastní peníze postavil areál na střeše obchodního centra Arkády Pankrác s unikátním Medúzariem, kam za necelé čtyři měsíce dorazilo sto tisíc lidí. O vybudování podobného projektu ho oslovilo několik nákupních center z celé Evropy, která si uvědomují, že zákazníky dost možná budou muset přilákat jiným způsobem. Z toho důvodu nyní otevírá další podobný, ale naprosto nevídaný projekt své doby Galaxie Barev, kde na prostoru 1225 metrů čtverečních najdete unikátní expozici postavenou na moderních technologiích a hypnotizujících barev.

Interaktivní klouzačka pro malé i velké.Interaktivní klouzačka pro malé i velké.Zdroj: Huyen Stinková