Chytrá domácnost s chytrými kostkami Homee

Bezdrátový systém Homee je individuální, všestranný a flexibilní. Dokáže ovládat většinu zařízení ve vaší domácnosti. Už si nemusíte lámat hlavu s tím, že budete ovládat třeba jen osvětlení. Díky jazyku (protokolu), kterým systém komunikuje, je možné, aby výrobci vyvíjeli svá zařízení v rámci těchto protokolů. Tato bezdrátová zařízení lze pak (nehledě na výrobce) kombinovat a integrovat do jednoho systému.

Kostky vám zabezpečí domácnost, zajistí příjemné vnitřní klima, budou ovládat osvětlení či měřit spotřebu elektrické energie. Všechna naměřená data se zapíší a uloží do ovládací jednotky. Budete tak mít o své domácnosti dokonalý přehled.

Zdroj: © 2019 Chytré domácnosti 

Jak to vlastně funguje?

Systém tvoří 4 kostky - ovládací jednotky. Každá kostka hovoří jedním jazykem (protokolem) a dokáže ovládat produkty chytré domácnosti. Máte tedy možnost libovolně kombinovat kostky tak, jak vám to nejlépe vyhovuje. Celý systém můžete vzdáleně sledovat a ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu, tabletu nebo počítače.

Nezbytným prvkem celého systému je Základní (Brain) kostka, další jsou EnOcean, Z-Wave a ZigBee. EnOcean kostka, ovládá všechny bezdrátové senzory a detektory, které využívají pro svůj provoz a komunikaci pouze energii z okolního prostředí. Tyto prvky tedy nevyžadují baterie a jsou zcela bezúdržbové. U ostatních kostek jsou bezdrátové prvky napájeny bateriemi s delší životností.

Jak je to s nastavením a ovládáním systému?

Zdroj: © 2019 Chytré domácnosti

Systém je vymyšlen tak, aby jeho nastavení a zprovoznění byl schopen provést každý uživatel. Díky aplikaci Homee, provedete vzdáleně veškerá nastavení systému. Aplikace je rozdělena do 4 sekcí: Můj dům, Zařízení, Programy a Skupiny.

Nastavíte si zde různé režimy fungování domu. Můžete přidávat, nastavovat všechny prvky a funkce systému a máte také možnost sestavit prvky a programy do skupin dle libovolných požadavků.

Budoucnost patří otevřeným a flexibilním systémům, které je možno kdykoliv a bez omezení rozšiřovat dle přání a potřeb svých uživatelů. Úžasný svět internetu věcí přichází. Přidejte se!

Zdroj: © 2019 Chytré domácnosti

www.info.chytredomacnosti.cz

Zdroj: © 2019 Chytré domácnosti