Jazyková škola Quatro představuje novinku ve výuce angličtiny, která je zaměřena především na “věčné začátečníky.” Těm chce ušetřit nejen čas, ale také jejich peněženky. Škola garantuje, že své studenty naučí anglicky jednou provždy. Již od září se můžete přihlásit do kurzů na pobočkách ve Valašském Meziříčí a v Hranicích.

Nové pojetí výuky je založeno na několika fázích. Na samotném počátku probíhá základní identifikace jazykové úrovně daného studenta.” V běžné praxi jazykových škol to funguje tak, že si daný student sám nahlásí svou jazykovou úroveň. Tento způsob však zpravidla nebývá přesný. Student může podceňovat nebo naopak přeceňovat svou jazykovou úroveň. Následná výuka pak pro něj logicky není adekvátní. Než začneme se samotnou výukou, je velmi důležité určit skutečnou jazykovou úroveň studenta. Vstupní identifikace je pro jeho jazykový rozvoj klíčovým faktorem. Na základě efektivní identifikace úrovně studenta tak dokážeme definovat jeho skutečnou úroveň, což je pro lektora důležitý podnět jak s ním ve výuce pracovat,” říká Kamila Lezo, zakladatelka jazykové školy Quatro.

Dalším faktorem, který negativně přispívá k statusu “věčného studenta” jsou špatné návyky ve výslovnosti. “Student si zlozvyk vypěstuje ve chvíli, když mu lektor v počátcích výuky řádně nevysvětlí, že zvuky v Angličtině jsou od Českého jazyka rozdílné. Běžný lektor je totiž nevysvětlí více do hloubky tak, aby si to student uvědomil a začal je aktivně používat. Nesprávná výslovnost pak dost často mění význam slova a to v něm následně vyvolává strach mluvit. Běžné jsou také obavy, že se před ostatními ztrapní. Naší snahou je klást důraz na jazykovou výslovnost už od začátku. Se studenty ji pak pravidelně procvičujeme,” doplňuje jeden z dalších faktorů Kamila Lezo.

“Výuku této jazykovky mohu jedině doporučit. Určitě mi pomohla vstupní identifikace, kdy jsem byl zařazen do kategorie, ve které bylo zohledňováno mé tempo a dosažené výsledky. Velmi oceňuji lidský přístup. Jednoduše sem chodím rád. Tuto školu mohu doporučuji,” doplnil Martin Burdík, návštěvník kurzu. Více informací o metodě a kurzech naleznete na www.skolaquatro.cz.