Pro společnost WITTE Automotive Czechia tento nový výrobní závod představuje třetí pobočku společnosti v České republice. Od roku 1992 působí ve městě Nejdek a od roku 2017 také v Ostrově, jen pár kroků od místa, kde nyní vzniká nová hala. S působením sahajícím až do roku 1899 se WITTE Automotive za více než století vypracovala do role významného hráče na trhu, nabízejícího inovativní řešení a špičkové technologické know-how v oblasti zamykacích a ovládacích systémů.

Zdroj: WITTE Automotive CzechiaDnes je WITTE Automotive uznávaným technologickým lídrem v oblasti mechatronických zamykacích systémů. Společnost neustále investuje do vývoje nových a inovativních systémových řešení pro dveře, kapoty a sedadla automobilů. Výsledkem práce inženýrů jsou náročné produkty, které jedinečným způsobem propojují mechaniku a elektroniku a nacházejí se téměř ve všech značkách automobilů.

V první fázi projektu se společnost WITTE Automotive Czechia chystá otevřít nový výrobní závod, který nabídne 250 až 350 nových pracovních míst. Michal Hornák, jednatel společnosti WITTE Automotive Czechia, zdůrazňuje: "Plánovaná expanze s sebou nese ekonomické i sociální výhody pro region. Očekáváme, že nový závod posílí místní ekonomiku a zaměstnanost. Naším cílem není pouze zvětšit svou zaměstnaneckou základnu, ale především přinést pozitivní dopad na region. Budeme se soustředit na rozvoj odbornosti našich zaměstnanců, nasazení moderních technologií a minimalizaci ekologické stopy. Celkově plánovaná výstavba nového závodu podtrhuje naši strategickou angažovanost v dalším rozvoji a inovacích v automobilovém průmyslu."

Tento unikátní projekt vyniká svou lokalitou a vynikající dostupností dopravní infrastruktury. Bude integrovat prvky udržitelné výstavby a využije moderní technologie, které nejen sníží energetickou spotřebu, ale také maximalizují ohleduplnost k životnímu prostředí. Mezi tyto technologie patří nabíječky pro elektromobily, tepelná čerpadla, fotovoltaické panely, systémy pro rekuperaci tepla či šetrné zacházení s dešťovou vodou. Projekt bude aspirovat na jedno z nejvyšších hodnocení v rámci mezinárodní certifikace udržitelnosti BREEAM New Construction, a to na úrovni Excellent.

Rozvoj moderní průmyslové zóny v Ostrově a dokončení této výstavby jsou naplánovány na začátek roku 2025. Tato rozšíření posílí propojení společnosti WITTE Automotive s regionem, v němž již působí více než třicet let, a zvýší přínosy pro celý region.

Probíhající stavební práceProbíhající stavební práceZdroj: WITTE Automotive Czechia