Zdroj: WITTE Automotive GmbH

Při tomto novém postupu nahrazuje při výrobě plastů pyrolýzní olej ze starých pneumatik a biomethan z organických odpadů fosilní suroviny. Jde o hodnotný příspěvek k dosažení cíle udržitelnosti.

První a doposud jediný certifikovaný dodavatel pro automobilový průmysl
„Použití chemicky recyklovaných plastů na bázi biomasy nám přináší velký potenciál při udržení stejně vysoké kvality a současném snížení emisí CO2 u našich nových produktů a je to také příspěvek pro zavádění oběhového hospodářství,“ vysvětluje Kersten Janik, COO WITTE Automotive, který byl zodpovědný za tento pilotní projekt. „Jako partner v tomto pilotním projektu jsme si vytvořili jasný předstih ve znalostech, ze kterého budou moci v budoucnu profitovat také naši zákazníci“ dodává. Jako dodavatel automobilového průmyslu je WITTE Automotive prvním podnikem mimo chemický průmysl, ve kterém byl proveden audit a certifikace ohledně použití materiálu a příslušné dokumentace podle takzvaného REDcert2standardu. Získání ceny a vysoký zájem v rámci celé automobilové branže ukazují, že téma ChemCyclingTM získává razantním způsobem na významu a mnoho dalších možností použití jsou velmi atraktivní.

Certifikace REDcert2 zajišťuje přesné přidělení množství
Nezávislá certifikace podle schématu REDcert2 dokládá, že množství fosilních surovin potřebné pro koncový produkt bylo nahrazeno poměrem pyrolýzního oleje a biomethanu. Tyto suroviny, které jsou také certifikované, jsou dodávány do výrobní sítě firmy BASF, početně přiřazeny pomocí hmotnostní bilance k plastu a dodány společnosti WITTE Automotive. Následná produkce klik dveří je také auditována podle standardu REDcert2 a zajišťuje, že je k produktu přidáváno správné množství recyklovaných látek.

Klika dveří z hmotnostně bilancovaného ultramidu® jde již tento rok do sériové výroby
Ve výrobě hmotnostně bilancovaného kliky dveří u vybraných modelů Mercedes-Benz kombinuje BASF poprvé alternativní surovinu pyrolýzního oleje, který vyrábí Pyrum Innovations AG z ojetých pneumatik, a biomethan z odpadů a zbytků zemědělského a potravinářského průmyslu. Takto vyráběný plast, v tomto případě ultramid® polyamid 6 s 30procentním zesílením skelnými vlákny, má stejné vlastnosti jako primární plast a je proto ideálně vhodný k výrobě komplexních automobilových součástek u WITTE Automotive.

V souladu s myšlenkou oběhového hospodářství budou hmotnostně bilancované produkty ještě v tomto roce používány u klik dveří vozidel Mercedes-Benz S-Klasse a Mercedes-Benz EQE.

 Recyklovatelný materiálový okruh pro výrobu automobilových komponentů z masově vyvážených plastů, BASF SERecyklovatelný materiálový okruh pro výrobu automobilových komponentů z masově vyvážených plastů, BASF SEZdroj: WITTE Automotive GmbH