Řeč je o společnosti WITTE Nejdek, která je součástí nadnárodní skupiny WITTE Automotive a která patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v Karlovarském kraji. Přímo v nejdeckém závodě, jehož součástí je moderní vývojové centrum, zaměstnává dnes zhruba šestnáct set lidí a další stále nabírá.

WITTE Automotive je perspektivní zaměstnavatel, který se rozvíjí a investuje i v době ekonomické krize, jež zasáhla též automobilový průmysl. Napovídá tomu i nejvýznamnější zakázka v historii firmy, která byla získána v průběhu loňského března pro vozy nové generace značky Mercedes třídy S a E na výrobu vnějších klik. „Výroba komponentů a sestav pro tento projekt probíhá aktuálně ve čtyřech výrobních závodech WITTE ve třech zemích Evropy,“ uvedla Michaela Matuchová z oddělení komunikace.

Začátkem letošního roku pak společnost udělala významný krok na cestě k digitální budoucnosti. Převzala totiž českou společnost IMA (Institut mikroelektronických aplikací), která se zabývá  vývojem elektronických identifikačních systémů. Spolupráce s touto společností započala už před čtyřmi lety a podařilo se díky ní rozšířit portfolio mechatronických produktů v segmentu řídících jednotek a senzorů pro používání gest. „V oblasti elektroniky tak budou nadále vznikat jedinečné inovativní systémy, které jsou pro výrobce automobilů nejen zajímavé, ale jsou od nich také žádané,“ doplnila Matuchová.

Historie WITTE Automotive se začala psát už před více než 120 lety. Dnes jde o moderní společnost, kde hrají prim nejnovější výrobní procesy, postupy a technologie. Zásadní je především vlastní vývoj. Kromě vývojového centra v Nejdku funguje vývojová kancelář v Praze a také na akademické půdě Západočeské univerzity v Plzni. Inovace posouvají firmu kupředu a i díky tomu je špičkou ve svém oboru. Více se dozvíte také na stránkách www.witte-automotive.cz.